1.000 Liraya pavyon kapatıyorduk ve tah bi viski iciyim söylemi ile meşhur olan hacı amca, ekonomi yorumları ile meşhur olmuştur. Kimliği belirsiz olan bu amca ile röportajımızdan demeçlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle isminin gizli kalmasını isteyen ve ekonomi için “yerli malı” kullanımına dikkat çeken uzun metraj videosu, sosyal medya kanallarında viral olmayı başarmıştır.

Röportajını aldığımız fakat yayınlanmasını istemeyen vatandaştan kanıt niteliğinde bir resim almayı başardık. Kripto para sorularına yanıt veren amcamız ile kuşkusuz keyifli bir sohbet geçirdik ve kendilerine çok teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz.

“Kripto Hayat” – Bitcoin Nedir?
“Amca” – Gavur icadıdır oğlum, biz önce yerli ve milli paramıza sahip çıkalım.

“Kripto Hayat” – Kripto Para Nedir?
“Amca” – Benim bildiğim Türk Lirasıdır, bir para var ortada ama yok gözükmüyor, dijitalmiş oymuş buymuş anlamam! Paran cebinde olacak, alacaksın evine koyacaksın evde duracak!

“Kripto Hayat” – Blok Zincir Teknolojisi Dünyamızı Değiştirecek Diyorlar?
“Amca” – Dünyamız korona virüs sonrası çok değişti. Öncelikle aşının bulunması lazım ve bunu bizim yapmamız lazım. Ekonomimiz kötüye gitmeden bu işi halletmeli ve daha sonra dünyayı değiştirmeliyiz.

“Kripto Hayat” – Bitcoin Almayı Düşünüyor Musunuz?
“Amca” – Ben anlamam oğlum onlardan, bir zamanlar televizyonda gördüm, alanlar oldu çokta zengin olmuşlar.

“Kripto Hayat” – Size Kripto Para Hediye Edeceğiz, Kullanır Mısınız?
“Amca” – Ben onu nasıl harcayacağımı bilmem, torunuma veririm (gülerek) o yerli malına bakarak alır, marketten alış verişi yapar, hiç gereği yok oğlum sağol.


Bu keyifli sohbetten şimdilik bu kadar, diğer sorularımızda amcamız ekonomi ve ülkenin durumundan bahsetmiştir. Uzun ve keyifli sohbetimizden geri kalanları sizinle paylaşmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz