ABD Maliye Bakanı Yellen son yaptığı açıklamalar ile kripto paraların sahip olduğu teknolojiye dikkat çekerek, finansal sistemin kripto paralar ile düzeltilebileceğinden ve meşru kullanım alanların genişletilebileceğinden bahsetti.

Dr. Janet Yellen finansal sistemi geliştirmek için kripto paraları kullanacak.

Biden tarafından aday gösterilen Yellen, kripto paralarda potansiyel gördüğünden bahsetti. Yeni çıkan bu teknolojiden bahseden ve finansal sistem üzerindeki etkilerini araştıran Yellen, yasadışı kullanımı desteklemediğini de belirtti.

Finansal sistem üzerinde olumlu açıklamalar yapan ve piyasanın da yükselmesini sağlayan açıklamalar, kripto para meraklıları ve yatırımcıları tarafından sevinçle karşılandı.

Yellen aynı zamanda kripto paraların yasadışı kullanımını teşvik etmeyeceklerini ve düzenleyeceklerini söylerken, yasal olacak şekilde kripto paraları biçimlendireceğinden bahsetti.

Yellen’in konuşması ise şu şekilde;


” Kripto para birimlerinin ve diğer dijital varlıkların faydalarını ve finansal sistemin verimliliğini artırmak için sahip oldukları potansiyeli dikkate almamızın önemli olduğunu düşünüyorum.”

“Kötü niyetli ve yasadışı faaliyetler için kullanımlarını sınırlarken meşru faaliyetler için kullanımlarını nasıl teşvik edeceğimizi yakından incelememiz gerektiğini düşünüyorum. , Federal Rezerv Kurulu ve diğer federal bankacılık ve menkul kıymet düzenleyicileriyle kripto paraların nasıl çalışacağına dair yakın çalışmalar yapmak istiyorum. Aynı zamanda diğer fintech şirketleri ile denetleyici çalışmakta planlarımız dahilinde”

Yellen Bitcoin ve kripto para için güçlü yasal çerçeveler oluşturacaktır. Böylelikle yasal meşruiyet sağlanacak ve kripto paralara yatırım yapan sayısı artacaktır.

Önceki İçerikRusya’nın SberBank’ı Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor!
Sonraki İçerikHegic Coin Nedir? – Kripto Para İncelemeleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz