ABD Seçimlerinin bitmesi ile birlikte piyasadaki belirsizlikten ortadan kalkıyor gibi duruyor. Bitcoin ve değerli metallerde yükseliş yaşanırken ekonomi üzerinde belirsizlik oluşturan ABD seçimleri raftan kalkıyor.

Biden ve Trump çekişmesi son dakikalara kalmış gibi görünüyor. Güncel olarak belirlenen rakamlara göre şuanda tabloda gördüğünüz üzere Biden 270 kişi baremine çok yaklaşmış gibi görünüyor.Trump’un rakibi Biden ise çok rahat tavırlar sergilemeye devam ediyor. Sürekli oy sayımında dahi halkıyla iletişimde olan Biden bu seçimin kazananı olacak gibi duruyor.

Biden oylama devam ederken ülkenin sorunlarına değinen ve bu sorunların tam olarak anlaşılması için çalışıyor. COVID-19 konferanslarına katılan Biden gün boyu ülkenin sorunları ile ilgili konferanslara katılıyor. Oy sayımlarını son dakikaya kadar devam ettireceğini açıklayan başkan herkese ”sakin olmaları” için çağrı yaptı.

Aynı zamanda Biden seçim güvenliğinin sağlanması için Paypal üzerinden bir bağış kampanyası da başlattı. Böylelikle insanlar Biden’a minimum 15$ olmak üzere bağış yapacaklardır. Demokratlar seçimi önde götürürlerken tedbirli olmayıda elden bırakmıyorlar.

Trump ise seçimlerde hile yapıldığı öne sürüyor. Seçimleri kazanacağından bahsediyor. Twitter üzerinden iletişim yolunu devam ettirmeyi seçen başkan adayları ise son dakikalarda daha gergin anlar yaşıyorlar. Trump’ın tweetlerine ise paylaşım filtresi uygulayan Twitter, Trump’a karşı yaptığı son hamlesi sanırım bu olacak gibi görünüyor.

Bitcoin ve Altın Artıyor


Bitcoin Tarihi seviyelerine ulaştı. 15.550$ fiyatlarını gören Bitcoin’in TL olarak fiyatı ise 131.000₺ seviyelerine yaklaştı. Altın fiyatları 1950$ seviyelerinde seyrediyor. Bitcoin ve altının beraber bir şekilde yükselmesi ise uzun bir zamandır devam ediyor. Bitcoin’in bir sonraki hedefi 20.000$ gibi duruyor. Eğer bu psikolojik direnç aşılırsa Bitcoin’in artış hızının daha da yükseleceğinden bahseden uzmanlar ise çoğunlukta!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz