Alpha Finance Lab, merkezsiz finans (DeFi) ürünleri ekosistemidir. Kullanıcıların için riskleri en düşük seviyeye getiren ve getirileri en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan Alpha, kullanıcıların Curve, Balancer, SushiSwap ve Uniswap’ta likidite madenciliği yaparak kaldıraçlı şekilde getiri sağlamasına olanak tanımaktadır.

Alpha kripto parası ise Alpha finansın yönetimindeki tüm alt ürünler dahil olmak üzere karar vermeye yarayan bir yönetim kripto parasıdır. Aynı zamanda ALPHA staking ederek ücret geliri olarak kripto para elde etmeniz de mümkündür.

Yenilikçi merkezsiz finans (Defi) ürünü olan ve kullanıcıların en kolay şekilde çeşitli kripto para birimleri kazanabilmesini sağlayan bu platformun geliştirilmesine ise devam edilmektedir. Alpha finance çözümleri ise şu anda üç tanedir. Bunlar ise; Alpha Homora, Alpha Homora V2 ve AlphaX’dir.

Alpha Homora

Alpha Finance ürünü olan ve Ethereum’da bulunan Alpha Homora, kazanç sağlama havuzlarındaki konumunuzu güçlendirmek için bir protokoldür. ETH kreditörleri, ETH’den yüksek faiz elde edebilir ve kazanç çiftçileri, kazanç çiftçiliğinde kaldıraçlı pozisyonlar alarak daha da yüksek tarım APY’si elde edebilir.

Alpha’nın sağladığı sistem aslında özetle likidite madenciliği yapmak isteyen kullanıcıların, kaldıraçlı bir şekilde bunu yapabilmelerini sağlamaktadır.

Alpha Homora V2

Alpha Finance ürünü olan ve Ocak 2021’de piyasaya sürülen 2. sürüm ile Alpha Finance yeni bir özellik kazanmıştır. Kullanıcılarına kaldıraçlı yield farming yapabilme imkanı sunan bu ürün 9 kata kadar kaldıraçlı kazanç sağlamayı desteklemektedir. Desteklediği borsalar ise,  Curve, Balancer, SushiSwap, ve Uniswap merkezsiz borsalarıdır.

AlphaX

Alpha finans ürünü olan AlphaX, kaldıraçlı kazanç çiftçiliği pozisyonlarını korumalarına izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda herhangi bir DeFi kullanıcısının, kaldıraçlı uzun veya kısa pozisyonlar açarak herhangi bir varlık üzerinde kolayca yönsel bir kazanç elde etmesine olanak tanıyan, sipariş defteri olmayan bir sürekli takas ürünüdür.

Alpha Lending (Borç verme ve Borç Alma)

Alpha lending sistemi ile ALPHA yatırımcılarına kaldıraçlı yapabilme yeteneği sağlanmaktadır. Yüksek faiz getirisi elde edebileceğiniz bu sistem ile kolaylıkla kripto paralarınızı bu platforma verebilirsiniz. Kullanıcılar kaldıraçlı işlem açmak istedikleri zaman ise sizin verdiğiniz kripto paralar ile borçlanarak işlem açabilirler.

Alpha Homora Nasıl Kullanılır?

Alpha Finans ürünü olan Alpha Homora, kullanıcılara kaldıraçlı bir şekilde kazanç getirisi sağlayan platformdur. Bu platform ALPHA kripto paraları ile yönetilmektedir. Merkezi olmayan ve tamamen güvenli olan bu ekosistem üzerinde 2021 yılı itibariyle 1 milyar dolardan fazla kripto para kilitlenerek bu getirilerden yararlanılmıştır.

Sitesine giriş yapıldıktan sonra, getiri havuzlarından birini seçip, likidite madenciliği yapmak istediğiniz kripto parayı seçip ve platforma yatırarak kazanç elde etmeye başlamak mümkündür. Bu siteye bağlanabilmeniz için ise ihtiyacınız olan şey ise merkezsiz cüzdandır.

Alpha Finance (Alpha Coin) Analiz ve Yorum

Alpha finans bir çok merkezsiz finans (Def) ürünleri geliştirmeye odaklanmış yenilikçi bir kripto paradır. Geliştirme ekibi piyasada daha önce olmayan bir ürün yaratarak değerli bir kripto para birimi yaratmayı başarmıştır. Ekim ayında piyasaya sürülen ALPHA token’lar 0.5 dolardan Binance kripto para borsasında listelenerek işlem görmüştür.

2021 yılında merkezsiz finansın yükselişi ile beraber ALPHA’da yükselmiştir. ALPHA fiyatı 2.4 dolar ile rekor kırmıştır. Toplamda 1,000,000,000 ALPHA üretilecektir. 174,136,442 ALPHA ise 2021 ocak ayının sonu itibariyle çıkarılmıştır. ALPHA token’ların hangi sürede nasıl çıkarılacağı ise yine ALPHA kripto para sahiplerinin elindedir. Her halükarda toplamda 1 milyar adet çıkarılacak olan ALPHA kripto parasının market değeri ise en büyük 50 kripto para birimi arasına girmiş bulunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz