Altcoin piyasasına genel bakış

Altcoin piyasasında son 3 aydır yükseliş hakim. Altcoinlerin piyasa değeri son 3 ayda 60 milyar dolar artarak 140milyar dolar civarına ulaştı.
Şuanda çeşitli platformlara göre alım- satım yapılan altcoin sayısı 7500-8000 arasında değişmektedir. Son 1 ila 2 ay içerisinde en çok işlem yapılan altcoinler ise tabiki hacimsel
olarak büyük olan coinlerdir. Altcoin yükselişleri son 3 ay içerisinde DeFi projeleriyle yükselişlerine başladılar fakat daha sonra tüm kripto paralar bu yükselişe katıldılar.

Altcoinlerde hacimsel artışlar %400 ila %500 düzeyinde artarak piyasa değerine kadar ulaştığı bu zamanlarda altcoinlere yenilerinin eklenmesi muhtemelen görünüyor.
son 3 yılda 6 bin ila 7 bin altcoin kendini kanıtlayarak borsalarda listelenmeyi başarmış ve değerlerine değer katmıştır.

Son zamanlarda yeni projelere artan ilgi geliştiricileri dahada hızlandırmaya itmiş ve yeni projelerin geliştirilme süreci hızlanmıştır. Altcoin sayısı arttıkça artan ilgiyle beraber fiyatlarında artması olası bir ihtimal gibi görünüyor.

Altcoin ler sektörel dağılımlarında sağlık sektörüne yönelim Covid-19 dan dolayı artmaya başlamıştır. Sağlık sektörünün hayata dair çözüm geliştirmeleri ve kripto paraların fonlama yönünü kullanmaları projelerin ulaşılabilir, anlaşılabilir olduğu sürece mümkün olduğu gözükmektedir.

Son zamanlarda Bitcoinin yükselmesiyle beraber bitcoin çatallanmasından elde edilen Bitcoin Cash, Bitcoin Sv gibi altcoinlerde bir değer saklama aracı olarak yükselişlerine devam etmektedirler.

Bitcoin ile altcoinler arasındaki ilişki ters yönlü tarafa dönmeye başlamasıyla beraber insanlar tercihlerini ya altcoin yada Bitcoin tarafında kullanmaya başladılar.

Altcoinleri bir bütün olarak değerlendiren otoriteler çoğunluğunu azaltmakla beraber yatırımlarını artık Altcoinler içerisinden yükselişte olanlar tarafına geçirdiler. Çünkü yükseliş tarafında olan projelerin genellikle herhangi bir ürünü olan projeler olduğundan kaynaklı insanlar ürünleri inceler oldu.

Ürünlerini incelemeden alacağınız Altcoinler ise kısa süreli yükselişlerini sürdürüp daha sonra altcoin çöplüğünde yerini alıyor. Bu yüzden aldığınız tokenlerin seçimini yaparken
Detaylı araştırma yapmanız yararınıza olacaktır.

 

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilir ve Telegram‘da kripto paralara dair sohbetimize katılabilirsiniz!

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz