Bugün açıklanan duyuruya göre, Ankr, Curve DAO Token ve Storj token’lar Coinbase kripto borsasında listelenecekler. New York harici diğer tüm yerlerden erişim sağlanabilecek bu kripto paraların ticaretine 25 Mart 2021’de başlanacaktır.

Listeleme koşulları oldukça ağır olan Coinbase borsasında bir çok kripto para listelenmiştir. Bunlar ince elenip sık dokunup seçilen kripto paralardır. Platforma yakın zamanda eklenen kripto paralar ise şu şekildedir;  Cardano (ADA), SushiSwap (SUSHI), Polygon (MATIC) SKALE (SKL), The Graph (GRT), Aave, (AAVE), Bancor (BNT), Synthetix (SNX), Filecoin (FIL), NuCypher (NU), Wrapped Bitcoin (WBTC), Balancer (BAL), Ren (REN), Uniswap (UNI), yearn.finance (YFI), Loopring (LRC), UMA (UMA) Celo (CGLD), Numeraire (NMR), Band (BAND), Compound (COMP), Maker (MKR) ve OmiseGo (OMG).

CRV, ANKR ve STORJ Deposit işlemleri açılmıştır. Duyurularında likidite koşullarının sağlanması dahilinde işlemlerin başlayacağını söyleyen Coinbase borsası, deposit işlemlerini duyuruyla beraber açarak elini çabuk tutmuştur.

İlk etapta sınırlı çiftlerde alınır satılabilir olacak olan bu 3 kripto para, oldukça likit varlık oldukları için planlar dahilinde 25 mart günü işleme açılacaktır. Coinbase’de işlem görülecek çiftler ise şu şekildedir; ANKR-USD, ANKR-BTC, ANKR-EUR, ANKR-GBP, CRV-USD, CRV-BTC, CRV-EUR, CRV-GBP, STORJ-USD ve STORJ-BTC.

Ankr (ANKR) , geliştiricilerin çeşitli blok zincirleri dağıtmasını ve kullanmasını kolay ve uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlayan dağıtılmış bir bilgi işlem platformu olan Ankr’a güç veren bir Ethereum kripto parasıdır. ANKR belirteci, düğüm dağıtımı gibi Ankr üzerindeki hizmetler için ödeme yapmak için kullanılabilir ve ayrıca ağ katılımcıları için bir teşvik görevi görür.

Storj (STORJ) , Tardigrade adlı merkezi olmayan bir bulut depolama ağına güç veren bir Ethereum kripto parasıdır. Bir kullanıcı Tardigrade’e bir dosya yükledikten sonra, her dosyanın parçaları küresel bir bağımsız düğüm ağına dağıtılır. Birisi dosyayı istediğinde, güvenli bir şekilde yeniden derlenir ve indirilmeye hazır hale getirilir. Bu, herkesin merkezi bir veri merkezine güvenmek zorunda kalmadan Tardigrade’de dosya depolayabileceği anlamına gelir. Kullanıcılar ayrıca kullanılmayan sabit disk alanı ve bant genişliği dahil olmak üzere ağa kaynak sağlama karşılığında STORJ jetonları kazanabilirler.

Curve DAO Token (CRV) , merkezi olmayan bir değişim ve otomatik piyasa yapıcı protokolü olan Curve.fi’ye güç veren bir Ethereum belirtecidir. Protokol, benzer ERC-20 tokenları, birincil olarak stabilcoinler (USDC ve DAI gibi) ve Ethereum tabanlı Bitcoin tokenları (WBTC ve renBTC gibi) arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Süreksiz kaybı en aza indirmek için, protokol yalnızca benzer varlıkların havuzlarını barındırır. Bu, Curve’de USDC-DAI-USDT likiditesi sağlayabileceğiniz, ancak örneğin USDC-WBTC sağlayamayacağınız anlamına gelir. CRV belirteci, yönetişime oy vermek ve protokol ücretlerini ödül olarak talep etmek için çeşitli süreler için (4 yıla kadar) kilitlenebilir.

Önceki İçerikHarmony (ONE Coin) Nedir?
Sonraki İçerikAscendEX (BTMX ve Bitmax) Coin Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz