Arpa Chain, Ethereum Blokchain’de kurulmuş güvenli, esnek, ölçeklenebilir ve verimli hesaplama ağıdır. Arpa ağı, Arpa coin ile yönetilmektedir. Gizlilik tabanlı sözleşmeleri destekleyen Arpa kripto parası bireysel ve kurumsal çözümler ile merkezi olmayan uygulamalara da akıllı çözümler sunmaktadır.

ARPA, Çoklu Hesaplama Teknolojisi’nden oluşan, blokzincir tabanlı güvenli bir hesaplama ağı sunmaktadır. ARPA, sahip olduğu eşsiz mahremiyet koruması sayesinde computational sharding teknolojisi kadar ölçeklenebilir düzeyde gizlilik tabanlı akıllı sözleşmeleri desteklemektedir.

MPC Algoritması, birçok farklı tarafın verilerini gizli tutarak aynı anda hesaplama fonksiyonlarını çalıştırmasına olanak sağlar. Yapılan hesaplamanın doğruluğu ise ağdaki çoğunluğun kötü niyetli olduğu durumlarda bile garanti edilebilir.

Kullanımı oldukça kolay ve esnek olan ARPA, Ethereum ve EOS gibi mevcut blokzincir projeleriyle uyumlu çalışabilecek yapıdadır. Veri kiralama ve ölçekleme sistemleri üzerinde çalışan mahremiyet tabanlı akıllı sözleşmeler ile blokzinciri gerçek dünya için yeniden tasarlamayı amaçlayan Arpa nitekim bunda başarılı olmuş gibi duruyor.

Doğrulanabilir hesaplamalar ile ışık hızında adaptasyon sağlayan Arpa zinciri, zincir dışı hesaplama ağı ile endüstriyel-seviyede ölçeklenebilir işlemler ve yüksek verimli depolama yeteneği sunuyor.

Arpa, merkezi olmayan finans için verimli ve gizli akıllı sözleşmeler sunmayı amaçlamaktadır. Bireyle ve kurumsal yatırımcılara gizlilik tabanlı veri kiralama çözümleri sunan bu blok zincir çözümü, sharding teknolojisi ile oldukça ölçeklenebilir bir hal almıştır.

Sahip oldukları MPC algoritması, birçok farklı tarafın verilerini gizli tutarak aynı anda hesaplama fonksiyonlarını çalıştırmasına olanak sağlar. Secret Sharing (Gizli Kırma) ve Message Authentication Code (Mesaj Onaylama Kodu) yöntemleri sayesinde, yapılan hesaplamanın doğruluğu ağdaki çoğunluğun kötü niyetli olduğu durumlarda bile garanti edilebilmektedir.

Arpa Chain Kullanım Alanları

Arpa Chain sahip olduğu teknoloji ile bir çok alanda kullanılmaktadır. Bu alanlar Fintech & Sigorta, Pazarlama, Kişisel Veri Cüzdanı, Yapay Zeka, Sağlık ve diğer alanlar olmak üzere çok çeşitlidir. Arpa coin ağın güvenliğini sağlarken kullanıcıların bu alanlarda hizmet alabilmesini sağlamaktadır.

Fintech & Sigorta

Kredi dolandırıcılığı her daim insanların sorunu olmuştur. Buna çözüm getiren Arpa, finansal kurumlara verilerin gizliliğini ifşa etmeden borç alacak kişileri ortak kara listelerde arayabilme imkanı sunan. Aynı zamanda finansal kurumlara risk analizi yapma imkanı da tanırlar.

Dijital Pazarlama

Kişiselleştirilmiş reklamlar son yüzyılın reklam trendlerinden olmaya devam ediyor.

Kişiselleştirilmiş reklamlar ile reklam verenler, ilgili ürünlerin reklamlarını büyük veriler ile etiketleyerek kullanıcı mahremiyetini ihlal etmeden müşteri odaklı yayınlayabilmektedirler.

Kişisel Veri Cüzdanı

Kullanıcılar, hassas kişisel verilerini yönetebilir, veri politikalarını tanımlayabilir ve üçüncü parti servis sağlayıcıları şifrelenmiş şekilde yetkilendirebilirler.

Yapay Zeka / Sağlık / Diğer Alanlar

Veri Pazarı, Akıllı Teşhis, Anahtar Yönetimi, Güvenli Oylama, Gizli Ticaret gibi bir çok alanda çözümler sunan Arpa chain, kullanıcılarına blokzincir çözümlerini sunmak ve bunları kolay bir şekilde uygulamalara entegre etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Arpa Chain (Arpa Kripto Coin) Yorum ve Analiz

Arpa zinciri gerek finans gerekse pazarlama çözümleri ile bir adım öne çıkmaktadır. Bu çözümler için Ethereum ağını tercih eden Arpa, yıllardır süren çalışmanın bir sonucudur. Ekip üyeleri bir çok büyük şirkette çalışan tecrübeli insanlardan oluşmaktadır.

Bir çok kripto para ile partnerliği geliştiren ve kurumsal yatırımcılardan yatırım alan bu kripto paranın yol haritası ise 2021 yılının sonuna kadar çizilmiştir. Açık ve şeffaf yönetim sunan bu kripto para çözümleri ile de ilerleyen süreçte kendinden bahsettirmeyi başarabilir.

Binance, Uniswap gibi büyük borsalarda listelenen bu kripto paranın 2019 yılında borsaya giriş fiyatı ise; 0.025 $ olmuştur. Son zamanlarda adından sık sık bahsettiren Arpa, 2021 yılının ilk çeyreğinde rekor kırarak fiyatını 0.01 $ a kadar çıkarmıştır.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Instagram ve Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın!

Önceki İçerikBitcoin Vadeli İşlemleri Tüm Zamanların Yükseğinde!
Sonraki İçerikHedera Hashgraph (HBAR Kripto Coin) Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz