Avalanche (AVAX), Ethereumun ekosistemi ile etkileşim içinde olan ve bir çok kripto para ile ortaklık duyurduktan sonra, AVAX destekli Pangolin merkezsiz borsasında listelendi.

İlk saniyelerde pangolin merkezsiz borsasında işlemler düşse de, geliştiriciler avax cüzdanlarının açılması için geliştiriciler çalışıyor. Likiditeler pangoline akarken pangolin borsasından gelen üzücü haberin fiyat üzerinde hiç bir etkisi olmadı. Fakat merkezsiz borsanın çökmesi bir dizi soru işaretlerini akla getirdi.

Ethereum üzerinde çalışan merkezsiz borsalar işlem ücretleri yüksek olmasına rağmen hiç bir zaman çökmedi. Bu sorunun pangolin borsasından kaynaklandığı tahmin edilse de ilerleyen süreçte ne olacağı bilinmemektedir.

Pangolin borsası üzerinde sağlanan likidite henüz ilk anlarında bile 42 milyon dolara ulaştı. Bu rakam henüz yeni başlayan merkezsiz borsa için iyi olsa da kalıcı olup uzun vadede kullanıcıların buraya tercih edebileceği ise henüz bilinmemektedir.

AVAX 4 milyar dolarlık değeri ile merkezsiz finans kripto projelerine geliştirme yolunda oldukça çeşitli araçlar sunmaktadır. İlerleyen süreçte merkezsiz finans (DeFi) kripto paralarının bu platformu tercih edebileceği ve entegrasyonlarını artırabileceği beklenmektedir. Pangolin borsası ise hayata geçen Avax destekli ilk merkezsiz finans projesi olma özelliğini taşıyarak önemli bir adım attı.

Pangolin DEX, Avalanche destekli ilk merkezsiz kripto para borsası olma özelliğini taşıyor. Sorunsuz işlemlerin devamı ile kripto para alım satım yapan yatırımcılarbu platformu tercih edeceklerdir.

Ethereum ağındaki gas maliyetleri kullanıcıları bu borsaya çekebilir ve AVAX cüzdan sayesinde kullanıcılar ucuz işlemler yapabilirler. Fakat bunun için AVAX köprüsü kullanarak, Ethereum ağından AVAX ağına geçiş yapmak gereklidir.

Avax destekli Pangolin borsasında şu anda sınırlı miktarda kripto para olsa da ilerleyen süreçte Ethereum ekosistemindeki bir çok kripto parayı destekleyeceği beklenmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz