Badger coin, badger dao ekosisteminin yönetiminde söz sahibi olmaya yarayan bir yönetişim kripto parasıdır. Merkezsiz finans (defi) ekosisteminde yer edinen badger, yenilikçi bir çözüm ile karşımıza çıkmıştır.

Bitcoin şu zamana kadar çıkarılmış en sağlam ve güvenilir paradır. Bugün BTC’yi Ethereum ekosistemine taşıyan çok az yol vardır. Bitcoin’i merkezsiz finansa entegre etmek, BTC’deki likiditeyi merkezsiz finansa akmasını sağlamak demektir. Bu yüzden yatırımcılar kripto paralarında faiz kazanmak, gelir elde etmek için BTC’yi wraplayarak wBTC haline getiriyor ve ETH ekosistemine getiriyor.

Fakat, diğer blok zincirlerinde BTC’yi etkinleştirmek için kullanılan altyapı, ürünler ve protokoller çok olgunlaşmamıştır. Çoğu BTC köprüsünde, ETH’deki eşdeğer BTC’yi gözaltına almak ve basmak için güvenmemiz gereken merkezi taraflar vardır. Sentetik BTC ticareti için yalnızca birkaç büyük likidite havuzu var. Ödünç verme / ödünç alma protokollerinin birçoğu bu sarılmış varlıkları teminat olarak sağlamış olsa da, şu anda piyasada bu güvenilir protokollerden yalnızca birkaçı bulunmaktadır.

Akıllı sözleşmeler gittikçe olgunlaşan bir yapıya sahiptirler. Merkezsiz finansın yükselişi ile birlikte BADGER, BTC potansiyelli ürünlere ulaşımı sağlayarak, Badger DAO’yu yaratmışlardır.

Badger DAO nedir?

Badger , tek bir amacı olan merkezi olmayan bir özerk topluluktur. Merkezi olmayan topluluklara verilen isim ise DAO’dur.

Badger’in amacı ise: Bitcoin’i diğer blok zincirlerinde teminatlandırmak için gerekli ürünleri ve altyapıyı oluşturmak.

Badger, DeFi’nin tüm projelerinden yararlanarak, insanların bir araya gelip alanımızın ihtiyaç duyduğu ürünleri oluşturmak için bir araya gelebileceği bir ekosistem DAO’su oluşturmayı amaçlamaktadır. DAO’da paylaşılan sahiplik, inşaatçıların uyumlu teşviklere sahip olmasına izin verirken, merkezi olmayan yönetişim bu teşviklerin tüm taraflar için adil kalmasını sağlayabilir. 

Badger ekosisteminde, her karar ilk günden itibaren topluluk tarafından alınmaktadır. Direk olarak DAO sözleşmelerini oluşturan ve merkezsiz bir yapı ile başlayan bu ekosistemde herkes oy kullanabilir veya ekosistemin gelişmesine katkı sağlayabilir. Bunu sağlamak için ise, BADGER bir çok taraflara airdrop yolu ile kripto paralarını dağıtmıştır. Belirli bir kısmını airdrop yolu ile insanlara dağıtan badger, böylelikle ekosistemi merkezsiz tutmak için elinden geleni yapmıştır.

Badger topluluğu üyeleri, DAO’ya yeni ürün fikirleri önerebilir, teklifi video üzerinden daha büyük topluluğa sunabilir ve sonunda bu aşamaları onay için resmi bir oylamaya geçerse teklifi alabilir. Onaylandıktan sonra Badger DAO operasyon ekibi onu inşa etmek, finanse etmek ve pazarlamak için onlarla işbirliği yapacak. Tabii ki amaç, bunları öneren tek bir topluluk üyesi değil, bunun yerine birçok katılımcının elimizden gelen en iyi ürünleri yaratmak için bir araya gelmesidir.

Bu yapının amacı, ister bireysel bir geliştirici, ister blockchain şirketi, dev mağazası veya sadece bir fikri olan bir kişi olsun, herkese ihtiyaç duyulan şeyi inşa etme fırsatı veriyor. Badger topluluğu tarafından başlatılan her şey, doğası gereği adil, şeffaf olmalı ve ürünü hayata geçirmeye dahil olan herkesi ödüllendirmelidir. Buna paylaşılan ücretler, jeton ödülleri vb. Dahildir.

DIGG Token Nedir?

DIGG kripto parası badger token sahiplerine airdrop yolu ile dağıtılmıştır. Bitcoin fiyatına sabitlenmiş bu kripto para, badger ekosistemi içerisinde tamamen merkezi olmayan bir yapıda oluşturulmuştur.


Badger DAO (BADGER) Yorum ve Analiz

Badger DAO kripto para piyasasına oldukça hızlı bir giriş yapmıştır. Toplamda 21 milyon BADGER coin çıkarılmıştır. Likidite madenciliği yoluyla çıkarılacak olan bu kripto paranın 2021 yılı şubat ayı itibariyle sadece 3 milyon adeti piyasaya çıkarılmıştır. Geri kalan Badger token’lar ekosistemde para kilitleyen yatırımcılara dağıtılacaktır.

Badger DAO üzerinde kilitlenen kripto para ise kripto paranın çıkması ile birlikte 2 milyar dolara yaklaşmıştır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz