İspanya’nın en büyük 3. bankası olan BBVA, İsviçre’de kripto para ticareti ve saklama hizmeti vermeye hazırlanıyor olabilir. Ülkemizde BBVA, garanti bankasının da sahibidir. İlerleyen süreçte BBVA garanti bankası da bu hizmeti müşterilerine verebilir.

BBVA’nın bu tür bir girişimde bulunabileceğinden bahseden kaynaklar, BBVA bankasının kripto para faaliyetleri ile ilgili çalışmaları olduğunu öne sürdü. Bu iddiaya yönelik banka tarafından henüz bir açıklama gelmese de ilerleyen süreçte sürpriz bir şekilde açıklama yapabilirler.

Uyum sorunlarının halledilmesi gerektiğinden bahseden kaynaklar, muhtemelen 2021’in ilk çeyreğinde bankanın bu uyum sorunlarının halledilip faaliyetlerine başlayabileceğinden bahsettiler.

BBVA’nın ”tokenize edilmiş varlıklara dair bir çözümü mü olduğuna” dair yöneltilen soruda ise bu bir ”kripto para teklifi” yanıtını vermiştir. BBVA ise yasal çerçevelerin kısıtlamalarından dolayı yorum yapamayacağından da bahseden kaynaklar gizliliğini korumaktadırlar.

Kaynağa göre BBVA, yaklaşık altı ay önce temel bankacılık yazılımı sağlayıcısı Avaloq ve İsviçreli kripto uzmanları METACO tarafından nşa edilen SILO saklama platformunu entegre etmeye başladı 

Henüz resmi kaynaklardan açıklama gelmemesinin nedeni ise yasal çerçevelerin henüz tam olarak gelişmediğine bağlıyoruz.

BBVA, ülkemizde ve dünyada blok zincir girişimleri yeniliklerine kayıtsız kalmamıştır. BBVA 2018 temmuz ayında ilk defa özel ve kamu blok zincirlerini birleştiren ilk kamu kuruluşuydu.


2021 muhtemelen bu tür büyük bankacılık ve özel şirketlerin kendi ödeme ağlarını yada kripto para ağlarına entegre olacağı bir yıl olacaktır.Önceki İçerikCoingecko, Kripto Para Piyasası Ekim Ayı Analizi
Sonraki İçerikWOZX Coin Nedir? Efforce, Blockchain ile Enerji Tasarruf Edecek!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz