Profesyonel bir kripto para birimi yatırımcısıysanız, hatta kripto dünyasında yeni başlayan biriyseniz, ticaret hacmine göre en büyük kripto para birimi borsası olduğu için Binance ismine rastlama şansınız yüksektir ve bunun iyi bir nedeni vardır. “Binance” adı iki kelimenin birleşimidir: Binary ve Finance. Platformu daha önce kullandıysanız, Binance Coin adlı kendi kripto para birimine sahip olduğunun farkında olabilirsiniz.

Binance Coin nedir?

Binance coin, kripto para borsası Binance tarafından verilen dijital bir para birimidir. Kripto para birimi, BNB sembolü ile gösterilir. Ethereum blok zincirine dayalıdır ve Ether’e benzer şekilde, BNB tokeni de Binance.com’daki tüm işlemleri besler.

Binance coin, kullanıcılar tarafından, hizmetleri kullanmak için Binance borsası tarafından alınan ücretleri ödemek için kullanılır. Bu ücretler ticaret ücretleri, değişim ücretleri ve listeleme ücretlerini içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Ek olarak, diğer herhangi bir kripto para birimi gibi, BNB de desteklenen kripto para birimi borsalarında işlem görebilir.

 Binance Borsasının Avantajları Nelerdir?

Ağustos 2018 itibarıyla Binance Coin, Ethereum blok zincirinde bulunmaktadır. Mart 2018’de şirket, Binance’in geliştirilmekte olan kendi blok zincirine taşınacağını duyurdu. Kendi blok zinciri ile Binance, merkezi olmayan bir borsaya yükseltilecek, bu da ERC-20 tabanlı BNB tokeninin de yeni blok zincirine taşınacağı anlamına geliyor.

  • Sipariş Eşleştirme: Öncelikle, kripto para birimi borsalarının yalnızca tüketicilerden gelen emirleri satın alma veya satma kolaylaştırıcıları olarak işlev gördüğünü, doğrudan kripto para satın almadığını veya satmadığını anlamak önemlidir. Kullanıcılar, bir kripto para birimi satın alma siparişlerini diğer kullanıcıların aynı kripto para birimini satan siparişleriyle eşleştirmek için borsalara güveniyor. Borsaların mümkün olan maksimum sayıda alım satım çiftini işleyebilmesi son derece önemlidir. Binance, saniyede 1.400.000 siparişi işleyebilen sağlam bir eşleştirme motoruna sahiptir. Bu, Binance’i piyasadaki en hızlı kripto para borsalarından biri yapar.
  • Likidite: Bir kripto para borsası, yeterli likidite olmadan başarılı olamaz. Borsa, son derece rekabetçi fiyatlarla kripto para birimleri ile doldurulur ve bu da borsanın bir ticaret siparişini en hızlı şekilde işlemesine yardımcı olur.
  • Çok Dilli Destek : Binance çok dilli bir platformdur ve İngilizce, Çince, Japonca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Korece, Almanca, Hollandaca, Vietnamca, Portekizce ve Türkçe dahil olmak üzere 13 dilde mevcuttur. Bu, Binance’e dünyanın her yerinden insanlar tarafından erişilmesine olanak tanır.
Önceki İçerikLitecoin (LTC) Nedir?
Sonraki İçerikFilecoin (FIL) Nedir? Web 3.0 Rolü Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz