Binance borsası, 2017 yılında piyasaya çıkan bir çok kripto para birimini destekleyen, hızlı, güvenilir ve merkezi borsadır. Binance (BNB) kripto paraları, Binance borsasının karlarını dağıtmak amaçlı ve Binance Smart Chain’de işlem yapabilmek, likidite sağlayabilmek için kullanılmaktadır.

Binance Coin nedir?

Binance coin, kripto para borsası Binance tarafından çıkarılan kripto para birimidir. Kripto para birimi, BNB sembolü ile gösterilir. Ethereum blokzincirinde çıkarılan daha sonra Binance Smart Chain’de hayata geçirilen kripto, aynı zamanda bu ağın temel yapı taşı haline gelmiştir.

Binance coin, kullanıcılar tarafından, hizmetleri kullanmak için Binance borsası tarafından alınan ücretleri ödemek için kullanılır. Bu ücretler ticaret ücretleri, değişim ücretleri ve listeleme ücretlerini içerir ancak bunlarla sınırlı değildir. Ek olarak, diğer herhangi bir kripto para birimi gibi, BNB de desteklenen kripto para birimi borsalarında işlem görebilir.

 Binance Borsasının Avantajları Nelerdir?

Ağustos 2018 itibarıyla Binance Coin, Ethereum blok zincirinde bulunmaktadır. Mart 2018’de şirket, Binance’in geliştirilmekte olan kendi blok zincirine taşınacağını duyurdu. Kendi blok zinciri ile Binance, merkezi olmayan bir borsaya yükseltilecek, bu da ERC-20 tabanlı BNB tokeninin de yeni blok zincirine taşınacağı anlamına geliyor.

  • Sipariş Eşleştirme: Öncelikle, kripto para birimi borsalarının yalnızca tüketicilerden gelen emirleri satın alma veya satma kolaylaştırıcıları olarak işlev gördüğünü, doğrudan kripto para satın almadığını veya satmadığını anlamak önemlidir. Kullanıcılar, bir kripto para birimi satın alma siparişlerini diğer kullanıcıların aynı kripto para birimini satan siparişleriyle eşleştirmek için borsalara güveniyor. Borsaların mümkün olan maksimum sayıda alım satım çiftini işleyebilmesi son derece önemlidir. Binance, saniyede 1.400.000 siparişi işleyebilen sağlam bir eşleştirme motoruna sahiptir. Bu, Binance’i piyasadaki en hızlı kripto para borsalarından biri yapar.
  • Likidite: Bir kripto para borsası, yeterli likidite olmadan başarılı olamaz. Borsa, son derece rekabetçi fiyatlarla kripto para birimleri ile doldurulur ve bu da borsanın bir ticaret siparişini en hızlı şekilde işlemesine yardımcı olur.
  • Çok Dilli Destek : Binance çok dilli bir platformdur ve İngilizce, Çince, Japonca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Rusça, Korece, Almanca, Hollandaca, Vietnamca, Portekizce ve Türkçe dahil olmak üzere 13 dilde mevcuttur. Bu, Binance’e dünyanın her yerinden insanlar tarafından erişilmesine olanak tanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz