Bitcoin fiyatları ilk çıktığı tarihten bu zamana kadar en yüksek fiyat seviyesine ulaştı. 2018 deki zirvesini de geçip 20800 dolar baremine ulaştı. Ethereum fiyatları ise 620 dolar olarak yükseliş trendini korumaktadır.

Finansal sistemin eksikleri ve yetersizlikleri ortaya çıkmaya başladıkça Bitcoin bir değer saklama aracı olarak her zaman gözde bir yatırım olmayı sürdürecektir.

Merkez bankalarının kontrolünde olan ülke paraları tek bir kurumun inisiyatifindedir. Fakat, Bitcoin arzı, üretimi sabit bir kripto paradır. Bugünlerde kripto paraların değeri yeni yeni anlaşılsa da ilerleyen süreçte şirketlerin ve insanların tercih etmesi ile yükseleceği beklenmektedir.

Pandemi süresi boyunca kesintisiz bir yükseliş yaşayan Bitcoin ve kripto paralar yükselişi, merkezsiz finans (defi) uygulamalarının sahneye çıkması ile başladı! Merkezsiz kripto para uygulamaları ilerleyen süreçte daha çok kullanıcı ve kurum çekeceği tahmin edilmektedir.

İnsanların alternatif kripto para birimlerine yönelmesi ise sektöre para girişi olduğu kanısını desteklemektedir. Dolayısı ile insanlar öncelikle ”magazinsel” Bitcoin tercihi yapıp daha sonra daha fazla risk alma eğilimindedirler. Bu yüzden teknolojiye aşina olan insanların da yavaş yavaş tercih etmeye başladığı kripto paralar henüz altın çağını yaşamamış durumda.

Bitcoin fiyatları tarihi zirvesini görürken kripto para piyasası toplam değeri 610 milyar doları geçmiştir. Ethereum 620 dolar, XRP ise 0.5 dolardır. Litecoin fiyatı ise 87 dolardır.

Yükseliş henüz tüm piyasadaki kripto paralara yansımamış olsa da ilerleyen süreçte bu kripto paraların da değerlendirileceğini söyleyen analizciler bulunmaktadır. Fakat Bitcoin uzun vadede oldukça karlı bir yatırım olmaya devam ediyor.

Bitcoin için dijital altın söylemleri yaygın olsa da, ödemelerde gittikçe yaygınlaşan Bitcoin, Ethereum ağları oldukça güvenli hale gelmiştir. Üstelik şeffaftır da!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz