Bitcoin fiyatları zirveye tırmanıyor. Tüm kripto para yorumcuları ve uzmanları bu yükselişin gerçekten acaba büyük yükseliş mi olduğunu sorguluyor.

Bitcoin fiyatları son 24 saatlik %10 yükselişle 15.615 dolar seviyesine taşıdı. Türk lirasının son zamanlarda değer kaybetmesi ile birlikte Bitcoin Türk Lirası fiyatları da yeni zirvesi olan 133.000 TL seviyelerine ulaştı. ABD seçimlerindeki çekişme ve insanlarının neredeyse yarı yarıya bölünmesi ülkedeki belirsizlikleri artırabileceği öngörülüyor. Fakat bu olmazsa bile Bitcoin’in insanlar için cazip bir yatırım haline geliyor.

Bitcoin Fiyatları Bloomberg’in bir analizine göre 20.000$ ı yılsonuna kadar göreceği bekleniyordu. Aynı zamanda bir çok uzman ise bu görüşe katılıyor. Geçtimiz günlerde yakalanan McAfee ise 1 BTC 1 milyon dolar olacak öngörüsünün gerçekleşip gerçekleşmeyeceği ise bir çok kripto sever tarafından takip ediliyor.

Bitcoin’in önünde sadece psikolojik seviye olan 20.000$ seviyeleri duruyor. En yakın direnç seviyesi 18.800$ olsa da muhtemelen sonraki çıkışları daha etkili olacaktır ve 20.000$ seviyelerini görecektir.

Kripto paralar üzerinde baskınlığı artan Bitcoin %65 seviyelerine taşımıştır. Piyasadaki diğer en yüksek baskınlık oranlık ise %10.6 ile Ethereum’a aittir. Bitcoin dominance oranlarını %80 seviyelerine yükseltebilir. Bu demek oluyor ki altcoin yatırımcılar kaybederken Bitcoin yatırımcıları kazanmaya devam edebilir.

BTC piyasa ağırlığı yıllardır ortalamaların altında bir seyir izliyor. Bitcoin yatırımcıları kaldıraçlı işlemle büyük bir risk alsalarda boğa koşusunda en çok kazanan olmayı başarıyor. Kripto para borsalarının son zamanlarda yaptıkları açıklamalara göre BTC kaldıraçlı işlemler zirvesine ulaştı.

BTC fiyatına bir diğer etken ise altcoinlere olan talep gibi duruyor. Altcoinlere olan talep ve işlem hacimleri düşüyor. Altcoin yatırımcıları bir dahaki boğa koşusunu kaçırmak istemeyecekleri için Bitcoin’e alım yönüne geçebilirler. Böylelikle ”Bitcoin almak için geç mi kaldım?” sorusunu akıllarına getiren yatırımcılar bir sonraki yükselişin ana belirleyicileri de olabilirler.

Önceki İçerikABD Seçimleri Bitiyor, Bitcoin ve Altın Artıyor
Sonraki İçerikŞirketlerin Bitcoin Yatırımları 812.054 BTC’ye Ulaştı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz