BTC dolar kripto hayat

Bitcoin’i resmi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador oldu. Yasal olarak ilk kez kabul edilen Bitcoin, ülke kongresinden süper çoğunluk ile kabul edildi. Orta Amerika ülkesi olan El Salvador’da bu durum sevinçle karşılandı.

Ülkeye bu sayede yeni yatırım çekilebileceğinden bahseden ülke yetkilileri, Bitcoin’in El Salvador ekonomisine katkıda bulunacağından hem fikir gibi görünüyor.

3 BTC karşılığında vatandaşlık veren ülke, BTC’ye vatandaşlık veren ülkeler arasında yerini aldı. Daha önceden bir çok ülke BTC eş değeri yatırım yapanlara vatandaşlık vereceklerini belirtmişti.

Devlet İşlerinde Bitcoin Ödeme Aracı Olarak Kullanılacak!

El Salvador’da her türlü işlerde Bitcoin ödeme aracı olarak kullanılabilecek. Kullanıcılara ödemelerde özgürlük tanıyan bu kararı gelin hep birlikte inceleyelim.
Bitcoin:
– Vergilerde ödeme aracı olarak kullanılabilecek.
– Ürünlerin fiyatlandırması Bitcoin ile yapılabilecek.
– Bitcoin çeşitli vergi uygulamalarından muaf tutulacak.
– Hükümet Bitcoin işlemleri için vatandaşlarına alternatif platformlar sunacak

Fakat tüm bunların yanında dikkat çeken bir karar daha var. “ABD Doları” Bitcoin için referans fiyatı olarak kullanılmaya devam edecek. Bu karar ile doların hakimiyetinin hala kabul edildiği görülmektedir. İlerleyen süreçte Bitcoin’in El Salvador ödemelerinde kullanımının artması ile bu kararın değişip, değişmeyeceği ise henüz belirsizliğini korumaktadır.

Wikipedia’da El Salvador’un Para Birimine Bitcoin (BTC) Eklendi!

Dijital araştırma mecralarından biri olan Wikipedia’da El Salvador’un para birimine BTC’yi ekledi. Bu kararın hemen hemen tüm dijital mecralarda kabul edilerek bu kadar çabuk yayılmasının sebebi ise, El Salvador’un bir ilki gerçekleşmesinden dolayıdır.

Yüz yıllar geçse de yenilikçi karar alıp ülkenin ekonomisine katkıda bulunmayı düşünen El Salvador, teknolojiye karşı durulamayacağını tüm dünyaya gösterdi!

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz