Büyük bankacılık krizinde Bitcoin iyi bir yatırım olabilir!

Dünya üzerinde finansal piyasalara hakim olan bankalar yakın zamanda büyük bir kriz ile karşı karşıya kalabilir!

Daha önceki yazılarımızda Warren Buffet gibi büyük yatırımcıların artık banka hisselerini sattığını ve altın gibi güvenli rezervlere geçmeye başladıklarından bahsetmiştik.

Yurtdışında acaba Warren Buffet neden banka hisselerini sattı tartışması yaşanırken yatırımcılar arasında hakim olan kanı ise ”BÜYÜK BANKACILIK KRİZİ GELİYOR” şeklinde yorumlandı.

Şimdi akıllardaki soru ise ne kadar Dünya üzerinde ne kadar Altın var? Ne kadar Gümüş var ? Ne kadar bitcoin var ? sorularıdır. Altın veya Gümüş rezervleri belli olmasada Bitcoin rezervleri ilelebet yirmi bir milyon adet ile sınırlıdır !

FED bankaları kurtarmayı düşünecekse eğer bunu yeni bir helikopter parası ile mi yapacak yoksa başka türlü mü gerçekleştirecek soruları ise akıllardaki sorulardan biridir.

Korona virüs krizine müdahale devletler tarafından zaten şişirilmiş olan paralar ile müdahale edilmesi endişeleri dahada çok artırmış bulunmaktadır. Dolaşımda olan paraların sürekli olarak artması insanları daha da çok endişelendirmiştir.

Dolar endeksi ise korona çıktığından bu zamana kadar sürekli bir düşüş içerisine girmiştir. Mart ayında 103.00 seviyesinde olan dolar endeksi şuanda yazımızın yazıldığı tarihte 21.08.2020’de ise 93.00 seviyelerinde seyretmektedir.

An itibariyle FED bilançosu 7 trilyon doların üzerine çıkmış bulunmaktadır. Amerika borsaları ise rekor üzerine rekor kırmaktadır. Reel sektörden ayrışan Finansal piyasaların yükselişi ise ‘‘Hisse senetleri balon mu?” tartışmasınıda daha fazla alevlendirmiş görünüyor.

Bu arada kurumsal şirketlerinde Bitcoin satın alması ile beraber Bitcoin fiyatının 12.000$ a yükselmesinide sağlamıştır. Kurumsal şirketlerin değer saklama aracı olarak Bitcoin tercih etmesi ilerleyen zamanda artarak yükseliş göstereceği ise kripto para uzmanlarının dilindeki diğer bir düşünce gibi duruyor.

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilir ve Telegram‘da kripto paralara dair sohbetimize katılabilirsiniz!
Önceki İçerikWarren Buffet’in Altına Yönelmesi Bitcoin’i yükseltebilir!
Sonraki İçerikParanın yönü Merkezsiz Finansta şekillenebilir mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz