Tüm finansal araçları tek bir merkezsiz uygulamada birleştiren celo, kripto paralar ile maliyetsiz çok altında herhangi bir cep telefonuna ve numarasına hızlı, güvenli, istikrarlı dijital ödemeler için bir platform sunmaktadır.

Mobil uygulama sahibi olan blockchain platformu celo, hızlı güvenli ve şeffaf bir ödeme ağı sunar. Küresel olarak 5,6 milyar telefon sahibi olan insanlar hedefleyen bu platform bir çok kripto para borsasında listelenerek yatırımcı ağını genişletmektedir.

Celo konsorsiyumu, kapsayıcı bir finansal ekosistem kurmayı hedeflemektedir. Uluslar arası bir ağ ve STK’lar tarafından desteklenen, misyonu olan bir topluluktur.

2021 yılının başlarında toplam 1 milyon ağ işlemine ulaşan ve kullanıcılarını sürekli genişleten bu platform, sahip oldukları kripto parasına da değer katmaya devam etmektedir.

Cosmos ile son zamanlarda anlaşma yapan ve birlikte çalışabilirlik adına çalışmalar yapan celo, cosmos ağına entegre olacaktır. İki blokzincir ağı arasındaki işlemlerin kolaylıkla yapılabilmesini ve fonların akışını sağlayabilecektir.

Celo Ağı Yönetişimi ve Özellikleri

Celo kripto parası ağda yönetişim özelliklerini kullanabilmenizi sağlamaktadır. Celo sahipleri platform üzerinde alınabilecek kararlarda etkin bir oynarlar. Platformun geleceği için kararlar topluluğun kararına sunularak alınmaktadır. Dolayısı ile celo kripto parasına sahip olan insanlar geliştirmelerin tüm süreçlerinde yer alabilirler.

İki varlıklı kripto para ile desteklenen ekosistem oldukça geliştirilebilir ve kapsayıcı bir çözüm yeteneği sağlamaktadır.

CELO hizmetler için kullanılabilmesinin yanı sıra yönetim varlığıdır. Sabit arz ve değişken bir değere sahip olan bu kripto para, platformun gideceği yönü belirlemesi açısından uygulama üzerinde kritik bir öneme sahiptir.

cUSD (Celo Doları), ABD dolarına sabitlenmiş bir kripto dijital paradır. CUSD ile paranızı cep telefonunuzla, daha hızlı kolay bir şekilde gönderebilir veya alabilirsiniz.

Ortalama işlem süresi 5 saniye olan bu kripto para ağı oldukça hızlı ve güvenlidir. Toplamda 1 milyar CELO ile sabitlenmiş arz, yatırımcıları arz riskine karşı da korumaktadır.

CELO BLOCKCHAİN ÇÖZÜMLERİ

– Celo geliştirici araçları ile birlikte, topluluğunuz için fikirler edinebilir ve merkezsiz uygulamalar (dApp) geliştirebilirsiniz.

– Eğer celo için bir çözüm veya öneriniz varsa ekosisteminden veya VC’lerden para toplayabilir ve ürününüzü geliştirmeye devam edebilirsiniz.

-Sahip olduğu Proof-of-stake algoritması sayesinde, ağdaki güvenli sağlayan celo tokenleri ile faiz kazanırken aynı zamanda ağın güvenliğini de sağlayabilirsiniz.

– cLabs üyesi olarak, ekiple tanışabilir ve geliştirme sürecinde size yardımcı olabilecek insanlar ile tanışabilirsiniz.

Celo Coin Yorum ve Analiz

Celo oldukça hızlı güvenli mobil uygulaması blokzincir teknolojisinin sahip olduğu avantajlardan yararlanarak insanlara ulaşabilme adına önemli bir adım atmıştır. Herkes tarafından erişebilir ödeme sistemi, telefonlara indirebilme özelliği sayesinde insanlar tarafından kolayca benimsenebilir ve kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz