çin kripto

Çin merkez bankası kripto paraları kötülerken, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping; Kripto ve Dijital paraların benimsenmesi gerektiğinden bahsediyor. Kısa vadeli Çin açıklamaları kripto sektörünün uzun vadeli projeksiyonlarını etkilemezken kripto fiyatları ne yazık ki kısa vadede olumsuz etkileniyor.

Bu etkilenmenin kısa vadeli oluşunu ise defalarca gördük. 2013’de Kripto paralar ile ilgili ilk açıklamasını yapan Çin Merkez Bankası, olumsuz yorumlar yaparak piyasaya yön vermeye çalışmasına rağmen uzun vadeli kripto yükselişini etkilemekte yetersiz kalıyor.

Çin Halk Bankası Açıklaması

Çin Halk Bankası web sitesinde, Bitcoin ve Tether dahil tüm kripto para birimlerinin itibari para olmadığını ve piyasada dolaşıma giremeyeceğini söyledi. PBOC yaptığı açıklamada, açık deniz borsaları tarafından yerli sakinlere sağlanan hizmetler de dahil olmak üzere kripto ile ilgili tüm işlemlerin yasa dışı finansal faaliyetler olduğunu söyledi.

Bu açıklama üzerine kripto para birimleri kayıplarını %10’a kadar genişletti.

Devlet Başkanı yol haritası oluşturuyor fakat kurumlar kötümser

Devlet başkanı Alibaba CEO’suna ikazlarda bulunup Ant Grup’un halka arzına onay vermemişti. Bu karar Xi Jinping’in kripto piyasasına karşı aldığı en kötü karar olarak yorumlanmıştı.

Blokzincirinin geliştirilmesini isteyen Başkan, bununla ilgili tüm kurumların birlikte hareket etmesini de istemişti. Fakat Çin Ulusal ekonomi ajansı son zamanlarda kripto madencilerine yönelik olumsuz yorumları ile dikkat çekti.

Ekonomik ulusal ajans; kripto madencilik faaliyetlerinin yasadışı olduğunu ve durdurulması gerektiğinden bahsetmişti.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Instagram ve Twitter‘dan takip etmeyi unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz