dydx kripto hayat

Çin’deki kısıtlamalar, merkezsiz borsalara olan talebi artırdı. Böylelikle Merkezsiz kripto borsa olan DYDX gerek hacimsel gerekse fiyatsal anlamda, piyasa düşmesine rağmen arttı.

Çin Halk Bankası’nın bir çok merkezi kripto borsası merkezini Çin’den taşımaya başladı. Kripto paraya sahip olan Huobi gibi borsaların kriptoları adeta yerin dibine çöktü. Çünkü kullanıcılarını kaybeden bu borsalar, komisyon oranları gelirlerinden olacağı için yeni müşteriler bulunana kadar karları düşecek.

Dydx hacim ve fiyatı artıyor

Merkezi türev borsası dYdX’in alım satım faaliyeti arttı. Kripto para veri sağlayıcısı CoinGecko’ya göre, DYDX’in işlem hacmi 24 saat içinde 1.217.300.925 $’a ulaştı ve ilk kez Coinbase’in spot piyasasını geçti.

Merkezsiz finans (DeFi) borsası olan DYDX’de bu işlem hacmi yaklaşık olarak %200 artışa isabet etmektedir. Dydx 21,5 dolardan işlem görürken artan talep ve yeni reklamlar ile beraber bu hacminde daha da fazla artacağı bekleniyor.

Metamask kullanımının arttığı ve merkezsiz bir şekilde alım satım yapabilmenin araştırıldığı ülkede, yatırımcı her daim yatırım yapabilecek platformlara erişebilecektir. Fakat yeni kullanıcıların merkezi sistemlerin kolaylıklarından yararlanamayacağı ve paranın yurtdışına kayacağından da bahsetmek gerekir.

Huobi Faaliyetlerini Çin’de Durdurdu

Huobi açıklamasında, yasalara uymak için Çin’deki faaliyetlerini durduklarını açıkladı. Ana merkezlerini nereye taşıyacaklarını ise şu an bilinmiyor.

Asıl gelirini Çin’den sağlayan Huobi’nin kripto parası da bu yasaklardan nasibi alarak 6$ seviyelerine kadar düştü. 40 $ seviyelerine kadar çıkan Huobi Token’in bu düşüşü yatırımcılarını ve güvenen sayısını etkilese de ilerleyen süreçte Çin’in nasıl bir yol izleyeceği merak konusu haline geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz