Civic coin, Ethereum blok zinciri‘nde oluşturulmuş güvenli kimlik doğrulama ve Bitcoin saklama cüzdanına sahip, gizliliğinize önem veren bir merkezsiz uygulamadır.

Merkezi kimlik doğrulama servisleri her zaman bir şekilde kimlik bilgilerinizi bir yere sızdırır yada bilgilerinizi çaldırır. Bu tür olaylar büyük devletlerin dahi başına gelmiştir. Civic token bu tür kimlik hırsızlıklarına karşı, merkezi olmayan bir uygulama gerçekleştirmiştir.

Bankalar ve kripto para uygulamaları arasında yaygın olan ve kara para aklama gibi ekonominin olumsuz işlevlerinden yararlanan insanlara karşı geliştirmiş olduğu “kimlik doğrulama” tüm şirketler tarafından kullanılmaktadır. Bireyler kimlik doğrulama yapar iken tüm kurumlara nüfus cüzdanlarının bir kopyasını vermek zorunda kalmaktadır. Hal böyle olunca kimliğinizin güvenliği de tehlikeye girer.

Civic uygulaması Ethereum ağında oluşturmuş olduğu çözüm ile bu tür sorunları çözmek için çaba göstermiştir ve başarılı olmuştur. Civic ile kimlik bilgilerini doğrulayınca o bilgiler ethereum blok zincirine kaydedilir ve şifrelenir. Şifrelenen bu bilgiler erişilemez ve güvenliği hiç bir şekilde kırılamaz.

Kimlik bilgilerinizi diğer şirketler ile sorunsuz bir şekilde paylaşabileceğiniz bu platform, sizi tüm şirketlere kimlik doğrulama veya kimlik bilgilerinizi verme gibi sıkıntılardan da arındıracaktır.

Civic, ethereum teknolojisinin sunduğu alt yapıdan yararlanıp bu tür bir uygulama geliştirmeyi 2018 de başarmıştır ve 2018’den beri kullanılan teknolojisi bir çok şirket ile entegre olmuştur.


Civic aynı zamanda 1 milyon dolara kadar garantili, sigortalı bir Bitcoin yatırımı sağlamaktadır. Lloyd’s of London sigortacıları tarafından sigortalanan yatırımlarınızda her hangi bir çalma yani hack olayı gerçekleştiği zaman bu olay şirket tarafından takip edilir ve mağdur tarafın zararları karşılanır. Aynı zamanda Bitgo sigorta şirketi ile de işbirliği bulunan platform, kripto para piyasasına yatırım yapmamış, geleneksel yatırımcılara dahi fazlasıyla güven vermektedir.

Civic Bitcoin wallet google play store veya apple storeden indirilebilir. Bu uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey kimlik doğrulamadır. Kimlik doğrulamanızı yaptıktan sonra yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

Civic Token Analiz ve Yorumu:

Civic coin öncelikle merkeziyetsiz kimlik doğrulama servisi olarak piyasaya çıkmıştır. Bir çok platform ile iş birliği yapan ve merkezsiz kimlik doğrulama sistemi sunan bu platformun paydaşları her geçen gün artmaktadır. Dijital para birimi olarak civic aynı zamanda Bitcoin gibi popüler bir kripto parayı cüzdanlarına entegre etmiştir. Entegre edilen bu kripto parayı aynı zamanda Bitgo güvencesine alan civic, geleneksel sigorta şirketi ile bitcoin arasında bağ kurarak, yatırımcılarını 1 milyon dolara kadar garanti altına almayı başarmıştır.

Civic Coin Fiyatı

Civic coin, kripto para piyasasına 0.16 dolardan giriş yapmıştır. 2018 kripto paralar yükselir iken Civic token’de nasibini almıştır. Civic coin 2018’de 1.4 dolar seviyesinden fiyatlanmıştır. Tarihsel en yüksek seviyesi olan 1.4 doları son 3 seneden beri hiç görmemiştir. 2021 yılında ise ortalama fiyatı 0.17 $ olmuştur.

Civic token toplamda 1 milyar adet üretilmiştir. 670 milyon adeti yatırımcılara satılmıştır. 330 milyon ise civic şirketine aittir ve dolaşımda değillerdir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz