Coinbase (COIN) Dünya’nın en büyük borsası olarak tarihe geçti. Kripto borsası olan ve tüm geleneksel borsaları sollayan Coinbase, ABD Borsası olan NASDAQ’ta listelenerek değerini buldu. Yaklaşık olarak 381 dolardan açılan fiyatı ile Coinbase hisse senedinin toplam değeri, 98 milyar dolar oldu.

COIN sembolü ile işlem gören Coinbase, listelendiği borsadan dahi fazla değere sahip oldu. Dünya’nın en yüksek değerlerine sahip olan Hong Kong Borsası (75 milyar dolar), CME Grup (74 milyar dolar), Intercontinental Borsası (66 Milyar Dolar), London Stock Borsası (54 milyar dolar), Alman borsası (33 milyar dolar), NASDAQ (26 milyar dolar) borsalarını geride bırakmıştır.

Uzun zamandır listelenme kararı alan fakat SEC ile hukuksal sorunlardan dolayı bekleyen Coinbase, 25 Şubat’ta başvurusunu yaptı. 1 Nisan’da gerekli onayı olarak 14 Nisan’da NASDAQ’ta listelendi.

2012’de kurulan, Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra bir çok kripto paraya saklama ve takas hizmeti veren Coinbase, 56 milyon kullanıcıya sahiptir. Konuyla ilgili açıklama yapan Binance borsası, Dünya’nın ilk IPO’sunu gerçekleştiren Coinbase’yi tebrik etti. Yakın zamanda listelenme ve halka arzı düşünmeyen Binance borsası’nın daha fazla kullanıcıya sahip olduğu tahmin edilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz