ConsenSys

ConsenSys şirketi tarafından yapılan açıklama şu şekilde:
”Yeni duyurulan JPM Quorum açık kaynak kod tabanı artık ConsenSys tarafından korunacak ve diğer kurumsal ürünlerle uyumlu hale getirilecek.”

25 ağustos 2020’de yani bugün yapılan açıklamaya göre Jp morgan Quorum’u sattığını duyurdu. Elbette bu satın alma kurumsal şirketlerin blok zinciri kabulünü artırmak için yapılan hamlelerinden biridir. Bu hamle ile açık kaynak yazılımlı Quorum’u diğer kurumsal şirket çözümleri ile birlikte kullanarak şirketler son derece güvenli, performanslı ve özelleştirilebilir çözümler oluşturabileceklerdir.

ConsenSys Quorum Nedir?

ConsenSys Quorum, işletmelerin halka açık veya özel Ethereum tabanlı kurumsal çözümler oluşturmaları için bir temel görevi gören açık kaynaklı bir protokol katmanıdır. ConsenSys Quorum, dört açık kaynak kod tabanı katmanından oluşur: istemci yazılımı, özel işlem yönetimi, harici işlem imzalama ve ek araçlar.

 Açık kaynak katmanının uygulanması ve bakımıyla ilgili yardım için geliştiriciler ve işletmeler ConsenSys destek ekibinden abonelik tabanlı destek talep edebilir.

Açık kaynak katmanının yanı sıra, geliştiriciler ve işletmeler, varlık belirtme ve yönetimini, ödemeleri, belge yönetimini, iş akışı optimizasyonunu, risk uyumluluğunu ve daha fazlasını sağlamak için ConsenSys tarafından geliştirilen bir dizi kurumsal düzeyde ürün özelliğini kullanabilirler.

Satın Alma, İşletmeler ve Geliştiriciler İçin Ne İfade Ediyor?

Quorum’un ConsenSys tarafından satın alınması, ekosistemin kurumsal benimseme ve geliştirmeye olan bağlılığında önemli bir adımı işaret ediyor. Quorum ile ConsenSys, kurumsal Ethereum tekliflerini üç ana yoldan genişletecek: 1) açık kaynak geliştirme taahhüdü, 2) hem özel hem de kamu kurumsal çözümleri için hizalanmış evrim ve geliştirme ve 3) açık üstüne daha sağlam üretim sınıfı özellikler kaynak kod tabanları.

Açık Kaynak Geliştirme Taahhüdü

ConsenSys altında, ConsenSys Quorum, herkesin üretim düzeyinde uygulamalar oluşturmaya başlaması için açık kaynak kod tabanı olarak kalacaktır. ConsenSys Quorum, ConsenSys’in açık kaynak protokol geliştirme konusundaki uzun geçmişine, özellikle de ana ağ uyumlu Ethereum istemcisi Hyperledger Besu’nun sürekli geliştirilmesiyle devam edecek.

ConsenSys ayrıca, pazara sunma süresini hızlandırmak ve üretim ağlarında güven sağlamak için çözümler sunar.

Özel ve Kamu Kurumsal Çözümler

ConsenSys bugüne kadar ana ağ uyumlu bir Kurumsal Ethereum istemcisi olan Hyperledger Besu’nun bakımını yaptı . JPM altında Quorum, özel Ethereum tabanlı ağlarda birçok kurumsal sınıf çözümü destekledi. Satın alma ile ConsenSys Quorum, hem özel izinli hem de ana ağ uyumlu kurumsal çözümlerin geliştirilmesini uyumlu hale getirecek ve işletmeler arasında blockchain teknolojisinin daha eksiksiz ve sağlam bir evrimini mümkün kılacak. Yakın gelecekte ConsenSys, GoQuorum’u Hyperledger Besu ile birlikte çalışabilir hale getirmek için çalışacak ve ConsenSys’in hem özel hem de genel ağ kullanım durumlarını etkinleştirme vizyonuyla uyumlu olacak.

Üretim Düzeyinde Özellikler ve Hizmetler

Satın alma ile ConsenSys, ConsenSys Quorum açık kaynak protokol katmanında çalışan bir ürün grubunun geliştirilmesini hızlandıracak. Bu ürün modülleri, kurumsal uygulamalara yapılandırılabilir bir yaklaşım sağlayarak sektörlerdeki işletmelerin belirli ihtiyaçlara uyacak şekilde son derece özelleştirilmiş çözümler oluşturmasına olanak tanır. ConsenSys Quorum kod tabanlarının açık kaynak doğası ile eşleştirilen bu ürün modüllerinin amacı, teorik olarak sınırsız iş benimsemesinin kapılarını açmaktır.

Genel olarak, Quorum’un satın alınması, ConsenSys’i daha fazla bilgi edinmek, seçenekleri araştırmak ve sonunda kendi iş ihtiyaçlarına uygun üretim düzeyinde çözümler oluşturmak isteyen kuruluşlar için başvurulacak kaynakların başında geliyor.

 

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilir ve Telegram‘da kripto paralara dair sohbetimize katılabilirsiniz!

Önceki İçerikPolkadot (DOT Coin) Nedir?
Sonraki İçerikMerkezsiz Finans Büyümeye Devam Ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz