Dapp’lerdeki işlem hacmi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. İşlem hacimlerine göre büyükten küçüğe dapp sıralaması yaptığımız zaman ilk üç sırada olan dapp ler ise:

1. AAVE(lend)
2. Curve
3. Yfi   olarak sıralanmaktadır.

Aave son zamanlarda artan hacmi ile dikkat çekiyor . Aave de kilitli olan yani borç alma – borç verme de kullanılan miktar 1.3 milyar dolarile  tarihinin en yüksek zirvesine çıkmış bulunmaktadır. Aave de her geçen gün borç verebileceğiniz kripto para sayısı ve hacmi artmakta aynı şekilde borç alabileceğiniz miktar ise talebe bağlı olarak artmakta ve azalmaktadır.

Curve projesi tokenlerini çıkardıktan sonra insanların dahada çok dikkatini çekmeyi başarmıştır. Yield farming yöntemi ile her geçen gün daha fazla platformda kilitlenen sabit kripto para sayısı artmaktadır.

Curve tokenin kripto paralar içerisindeki bu yükselişi her geçen gün yerini sağlamlaştırmakta ve her geçen gün yeni yatırımcıları curve platformuna çekmektedir.

 DeFi’ye Tron, JUST token ile giriş yapıyor!

 Bir kaç hafta önce açıklama yapan Justin Sun JUST ile merkezsiz finans piyasasını gireceğini açıklamıştı. Şuanda Just işlem hacmine baktığımızda ise günlük 365.000$ hacim bulunmaktadır. JUST platformunu kullanan kişi sayısı ise günlük ortalama 9500 kişi ile sınırlıdır!

Platform üzerinde borç verip borç alabileceğiniz tek bir token bulunmaktadır. Bu da tahmin edebileceğiniz gibi TRX! TRX son zamanlardaki düşük performansı ile yatırımcılarını üzse de TRX kullanım alanlarının artması fiyat üzerinde olumlu bir katkı sağlayacaktır. JUST kurumsal yatırımcıları ve şirketleri hedeflese de en azından bu hedefine şu anda çok uzakta duruyor çünki Ethereum üzerinde kilitlenen miktarlar milyar dolarları bulurken JUST platformunda kilitlenen miktar sadece 1milyar TRX yani 26milyon dolar ile sınırlıdır.

Önümüzdeki aylarda Kripto paralar içerisinde DAPP lerin kullanımın artacağı öngörüsü ise insanlar tarafından benimsenmiş durumda.

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilir ve Telegram‘da kripto paralara dair sohbetimize katılabilirsiniz!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz