dego kripto hayat

Dego Finance (DEGO Kripto Coin), merkezsiz finans (DeFi) çözümüdür. Zincirler arası NFT çözümü olan ve DEGO kripto para birimi ile yönetilen bu platform, stabil coini (DAI), flaş krediler (Aave, Compound), merkezsiz borsaları (Uniswap ve Balancer), Synthetix (SNX), sigortalar (NXM, USF) gibi Defi protokollerini bir araya getirir.

Bu merkezsiz protokollerin etrafında bir dapp sunacak olan Dego, merkezsiz finans değerlerini artırmak ve bir ileriye taşımak için çalışmaktadır. Kendilerini merkezsiz finansın legosu olarak tanımlayan bu proje daha ilkel yapıları kullanmayı da kendilerine misyon edinmiştir.

Dego Finance özetle çapraz zincir protokolüdür. Ethereum, Binance Smart Chain ve Polkadot kripto paralarıyla uyumlu çalışabilme yeteneği vardır.  Merkezsiz kripto para cüzdanları ile Dego finansa bağlanabilir ve NFT pazarında işlemler yapabilirsiniz.

Dego kripto paraları, yönetişim tarafından belirlenen ücretleri hak etmenize de yaramaktadır. Dego Staking ederek kar paylarını alabilir, böylelikle pasif gelir elde edebilirsiniz.

Dego Kripto Parası Nasıl Kazanılır?

Dego kripto parası, likidite madenciliği yoluyla kullanıcılarına dağıtılacaktır. Ekip sadece %1’ini kendilerine ayırıp geri kalanlarını fon sağlayıcılarına dağıtma yolunu tercih etmişlerdir.

Dego arzı olarak Bitcoin’den esinlenmiştirdir. Dego toplam arzı 21 milyon Dego ile sabit tutulmuştur. Bunların %80’ini yani 18 milyon tanesini likidite madenciliği yoluyla dağıtacaklardır. Her 1 haftada madenciliğe ayrılan ödül yarı yarıya düşürülecektir.

USDT, WETH kripto paralarını likidite olarak sağlayıp elde edebileceğiniz Dego, aynı zamanda Uniswap üzerinde likidite madenciliği yoluyla da kripto paralarını dağıtacaktır.

Dego Kripto’nun Geleceği Hakkında Yorum ve Analiz

Dego protokolü toplamda üzerinde kilitlenen değer ile merkezsiz finansın gözde kripto para birimleri olma yolunda ilerlemektedir. 2021 itibariyle toplamda 200 milyon dolar kilitli değere sahip bu kripto para birimi çok kısa sürede bu sayıya ulaşmıştır.

Toplam dolaşımda olan dego, mart ayında yaklaşık olarak 6 milyonu bulmuştur. İlerleyen süreçte dego kazımının zorlaşacağı ise tanıtım belgelerine göre bilinmektedir. Dolayısı ile dego elde etmek için elinizi çabuk tutmalı ve protokole likidite sağlamalısınız.

Merkezsiz finans projelerinde bir çok alanı kapsayan yenilikler yapmayı isteyen bu proje, 2020 ve 2021 yılında popülerleşen NFT pazarında da çözümler üretmiştir. Hal böyle olunca NFT ve merkezsiz finansın popülerleşmesi ile Dego fiyatları yükselmiştir.

Dego’yu Binance veya Uniswap gibi merkezsiz borsalardan almanız mümkündür.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz