dForce token, entegre, birlikte çalışabilir ve ölçeklenebilir herkesten tarafından görüntülenebilir finans protokol ağı oluşturmayı, protokol içi likidite ve ağ etkilerini geliştirmeye çalışan inovatif bir kripto paradır. Diğer protokollerle etkileşim ve entegre olmak için kod yapısını her zaman herkese açık bir şekilde tutan şeffaf güncel bir merkezsiz finans protokolüdür.

Merkeziyetsiz finans (DeFi) Protokol Matrisi adını verdikleri merkezsiz finans uygulaması üç önemli boyutta matrikslendirilmiştir. En iyi likidite potansiyelini en üst düzeye çıkaran bu uygulama, varlık protokolleri, borç verme protokolleri ve likidite protokolleridir.

dForce protokolü bir çok güvenlik denetim firmaları tarafından denetlenmiştir. Usdx/USR protokolleri 3 firma tarafından denetlenmiştir. Bu firmalar PeckShield, slowmist, quantstamp firmalarıdır. Alanında oldukça başarılı olan bu firmalar raporlarını da yayınlamışlardır.

GOLDx protokolü ise slowmist firması tarafından denetlenmiştir. Kazanç piyasaları protokolü ise trail bits tarafından denetlenmiştir.

Ayrıca kripto para çiftini desteklemek amacı ile ve yönetişim tokenlarında söz sahibi olmanız amacı ile ”likidite teşvik programı” açıklamışlardır. Uniswap üzerinde kolaylıkla katılabileceğiniz bu likidite madenciliği programına çeşitli ödüller sunmaktadırlar.

USDx Nedir?

USDx, önceden belirli kripto paralara sabitlenmiş bir kripto paradır. Sabitlenen bu kripto paralar ise stabil coin yani sabit değerli kripto paralardır. USDx havuz ağırlığı %80 USDC, %10 PAX, %10 TUSD) şeklinde oluşturulmuştur. Kullanıcılar USDx varlıklarını USR akıllı sözleşmesine yatırarak faiz geliri elde edebilirler.

GOLDx Nedir?

Fiziksel altınla desteklenen dijital kripto para olan GOLDx, ons yerine gram altın fiyatı ile değerlenir. GOLDx işlem ücretleri bulunduğu akıllı sözleşmeden kaynaklı olarak oldukça düşüktür. Tüm merkezsiz finans (DeFi) protokolleri ile uyumlu olmasının yanı sıra yeni merkezsiz finans uygulamaları ile entegre olabilecek bir yapıdadır.

Kazanç Piyasaları Nedir?

Kullanıcılar, havuzdaki hisseyle orantılı olan ve herhangi bir zamanda paraya çevrilebilen ve fiziksel bir varlıkla desteklenebilen ERC20 yani Ethereum tokenlarını yatırdıklarında karşılığında dToken almaya hak kazanırlar. dToken diğer kullanıcılara, platforma veya akıllı sözleşmeye aktarılabilir. dToken, çeşitli protokollere (dForce-native, eko-sistem projeleri veya Compound, Aave, vb. gibi üçüncü taraf protokolleri)nde kullanılabilir. Dolayısı ile bir çok merkezsiz finans uygulaması ile uyumluluk sorunlarını çözmüş bu proje ilerleyen süreçte piyasada oldukça kullanılabilir hale gelebilir.


Merkezsiz Borç Verme Protokolleri

dForce Trade adını verdikleri sistem ile merkezsiz borsalardan en ucuz kripto paraları toplamanıza izin verecek bu sistem ile dağıtılmış likiditeler bir araya getiriliyor. Merkezsiz kripto dijital cüzdanlarınızla kolaylıkla bağlanabilir sizde kolay ve ucuz ticaretin farkına varabilirsiniz.

İlerleyen süreçte ise geliştirmeye çalıştıkları teknolojilerden biri ise hibrit kredilendirmedir. Hibrit kredilendirme sayesinde kullanıcılara çeşitli risk gruplarında çeşitli faiz oranlarında faiz kazanabilmenizi sağlayacak olan bu platform ilerleyen süreçte hayata geçmesi beklenmektedir.

dForce Staking Nedir?


Çeşitli sabit değerli (stabil) kripto paralar yatırıp faiz geliri elde edebileceğiniz bir platformdur. Bu faiz gelirlerini elde edebilmeniz için uniswap üzerinde çeşitli ticaret çiftlerine kripto paralar yatırmanız yeterli olacaktır. Aynı zamanda buralara para yatırırken dForce yönetişim tokenları elde edebilir ve yönetime katılabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz