Dolar ve Altın tarihi zirvelerini yenilemeye devam ediyor. Dışarıda ABD seçimleri ve içeride korona virüs vakalarının artması ile birlikte yükselen Dolar ve Altın fiyatları tarihi zirvelerine doğru yükseliyor.

Hafta başında Merkez Bankasının sıkılaştırma adımları yeterli olmamış olacak ki bu haftayı dolar ve altın zirvede kapattı. ABD seçimlerindeki belirsizlik ve halkın huzursuzluk yaşamasıyla beraber Altın fiyatları arttı. Nitekim seçimlerin sonuçlanamamasıyla beraber artan eylemler dolayısıyla ve oy sayımlarına şaibe karıştırıldığı iddiaları insanları sokağa döküyor. Böylelikle seçim bitse de seçimin etkileri bitmeyeceğe benziyor.

ABD Merkez Bankası (FED) politika faizlerini değiştirmedi. Dolar endeksi aylardır düşüş trendi içerisinde 92 seviyelerinde bulunan Dolar endeksi düşmesine rağmen Türk Lirasının değer kaybettiğine şahit oluyoruz.

Dolar fiyatları 8.57 ile zirveleri görmüş olsa da gün sonunda dünkü kapanış olan 8.50 TL bandına geri çekilmiş bulunuyor. Gün içerisinde aşırı dalgalanmalar yaşayan dolar fiyatları gün bitiminde hacimsiz bir şekilde 8.50 TL gibi günü kapatacağa benziyor.

Euro fiyatları 10.2 TL seviyelerini gördükten sonra çekilme yaşayarak 10.11 TL seviyelerine gelmiştir. Haftalık bazda 10 TL psikolojik seviyesini geçen euro fiyatları bu hafta da artış göstermeye devam etti.


Borsa’da Yükseliyor

Günlük %1 artıda kapatan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası yükselişine bugünde devam etti. Haftalık bazda yorumladığımızda BIST100 bugünde artışına devam etti. Geçen haftalarda büyük bir düşük yaşayan Borsa İstanbul’un için bu haftalık hikaye olumlu görünüyor. En çok yükselen şirketler, Sanayi şirketlerinden oluşsa da bankaların da bir miktar yükseldiği görülmüştür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz