EPS (Ellipsis) coin, Curve DAO Token‘in Binance Smart Chain (BSC)’de başlatılmış halidir. Curve’nin açık kaynak kodlarının aynısının başlatılmasıyla BSC, sabit değerli kripto para borsası olan Ellipsis Finance’ye kavuşmuştur.

Ellipsis kullanıcılarına düşük kayma ile stabilcoin ticareti fırsatı sunmaktadır. Neredeyse 0 kayma ile işlem yapabileceğiniz bu kripto para borsası, Curve’nin kaynak kodlarına sahiptir. Belirli bir kısmının Curve sahiplerine verilmesi karşılığında farklı bir ekip tarafından BSC’de başlatılan ve yüksek getirilen sunan bu kripto para, Pancakeswap ve Binance gibi borsalarda listelenmiştir.

Ellipsis (EPS Kripto) Ekonomisi

Ellipsis (EPS Kripto) toplamda 1 milyar tane üretilecektir. Bunların %25’i Curve sahiplerine 1 yıl boyunca airdrop şeklinde dağıtılacaktır. Ellipsis kriptosunu başlatan ekip kendilerine toplamda %20 EPS token ayırmıştır. Geri kalan %55’i ise bu kripto para borsasına likidite sağlayan kullanıcılara dağıtılacaktır.

Toplamda 5 sene içerisinde dağıtılacak bu ödüllerin miktarı ise düşürülecektir. Teşvik olması amacıyla ilk yıl fazla dağıtıma sahip olan ve gittikçe düşecek olan bu kripto paraya merkezsiz cüzdanınız ile ulaşabilir likidite madenciliği ödüllerinden alabilirsiniz.

Ellipsis (EPS) Kripto Yorum ve Analiz

Ellipsis sahip olduğu teknoloji ile kanıtlanmıştır. Merkezsiz borsalarda büyük bir sorun olan “kayma” sorununu çözen Curve, düşük kayma ile işlemlere olanak tanımaktadır. Ethereum ağında faaliyet gösteren Curve’nin, Binance Smart Chain’de Ellipsis ile başlatılması ve faaliyet göstermesi BSC için oldukça yenilikçi bir hareket oldu.

Gerek Binance borsasının büyüklüğü, gerekse BSC’nin hızlı ve ucuz oluşu Ellipsis için beklentileri artırmaktadır. Binance ağının kullanması ile birlikte Ellipsis’e olan talebi artıracak ve kullanıcılara pasif gelir elde etme imkanı tanıyacaktır. Günlük getirileri oldukça yüksek olan bu kripto para, çıkmasından sadece 1 hafta sonra fiyatını katlaması ve büyük borsalarda listelenmesi ise Ellipsis için oldukça olumludur.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

Önceki İçerikAscendEX (BTMX ve Bitmax) Coin Nedir?
Sonraki İçerikCoinbase Dünya’nın En Değerli Borsası Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz