Elon Musk, son zamanlarda kripto para birimlerine yaptığı yatırımlar ile gündemde. Dogecoin hakkında tweetler atan ve profile Dogecoin Eski Ceo’su yazan Musk, biyografisine sadece Bitcoin hashtag’ını ekledi.

Dogecoin hakkında olumlu eleştirilerde bulunan Musk, Bitcoin’i profile eklemesi ile gündemde. Musk’un arka plan resminde Mars fotoğrafı olan ve profil resmini de roket fırlatma resmi ile güncellendi. Dolayısı ile tüm bu işaretler ünlü milyarderin Bitcoin’e yatırım yapığının bir belirtisi olabilir.

Bitcoin fiyatı 32.040 dolardan 37.100 dolara artış gösterirken, diğer kripto para birimleri de bu yükselişten nasibini aldı. Kripto para piyasası tekrardan 1 milyar doların üzerine çıkarak 1.1 trilyon dolara yükseldi. 24 saatlik hacim ise 200 milyar dolara yükseldi. İlk 15 dakika içerisinde %20 artış gösteren Bitcoin’e %10 ile Ethereum fiyatı eşlik etmektedir.

Elon Musk’ın takipçi sayısı, son girişimlerinin başarısı ve inanan kitlesinin genişliği kripto paraya yatırım yapan insanların sayısını artırabileceği ve bir çok kişinin de bu piyasaya girmesinin önünü açabileceği beklentisi gittikçe yükseliyor. Kripto para birimlerine dair tweetleri ile kripto para severlerinin ilgisini çekmeyi başaran Musk, dogecoin, ethereum ve bitcoin hakkında çok ilginç tweet geçmişine sahiptir.

SpaceX’in zor günlerden geçtiği zamanlarda alternatif fonlama maliyeti arayan CEO, ilerleyen süreçte belki bu fonlamaları tercih edebileceğini açıklamıştı. Fakat borçlarının artması ile birlikte zor günler geçiren Musk, hisse senetleri tarafında büyük bir çıkış yakalayıp, dünyanın en zengin insanı olmayı başardı.

Bundan sonraki süreçte ise kripto para birimlerine yatırım yapıp yapmadığı veya alternatif fonlama yöntemlerini kullanıp kullanmayacağı ise merak konusu olmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz