Elon musk son zamanlarda kripto para birimleri hakkında yaptığı açıklamalar ile gündemde olmayı her zaman ki gibi başarıyor. Kripto para birimleri hakkında yaptığı yorumlar ve Tesla şirketi ile yaptığı Bitcoin yatırımları ile gündeme gelen Musk, kripto para birimleri ile ilgili fiyat tahminlerinde bulunması ise alışa gelmedik bir durum.

Ünlü milyarder geçtiğimiz yaptığı açıklamada “Bitcoin tutmak nakit paradan iyidir” yorumunu yapmıştı. Bu söylem Dünya üzerindeki likidite bolluğuna bir atıf olsa da Bitcoin, Tesla tarafından tercih edilen varlık haline gelmesi ise çok kısa bir zamanda gerçekleşti. Şirket Bitcoin yatırımını çok yakın zamanda açıklamış olmasına rağmen olağan üstü kar etti. Yaklaşık olarak 1 milyar dolar kazanç sağlayan Elon Musk, kripto para birimlerine daha fazla yatırım yapıp yapmayacağı ise belirsiz.

Elon Musk, kripto para birimlerinin en büyük 2 devi hakkında yani BTC ve ETH kripto para birimleri hakkında olumsuz yorumlarda bulunsa da, sık sık Doge kripto parasına dair attığı tweetler ile daha sık gündeme geliyor. Doge fiyatı üzerinde büyük etkiye sahip olan bu tweet sayesinde binlerce kişi kripto para birimi olan Doge alımına devam ediyor. Doge bu gelişmeler ile fiyatını sürekli katlamaya devam etse de, son zamanlarda ivme kaybetmişe benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz