Ethereum 2.0 lansmanı 1 Aralık itibariyle gerçekleşecek. Belirlenen akıllı sözleşme adresine  585.344 ETH yatırıldı ve geri sayım başladı. Ethereum ağındaki hız, ölçeklenebilirlik konusunda dünyanın taleplerini karşılayabilecek bir ağ yolunda ilerliyor. Merkezsiz Finans projelerindeki maliyetler ise Ethereum 2.0 ile minimum düzeye düşmesi muhtemel gözüküyor.

Ethereum 2.0 faz 0 için gerekli olan Ether miktarı toplandı. Toplamda 524.888 ETH stake edilmesi gerekiyordu. Bu miktar belirlenen tarihler içerisinde toplandı ve geri sayım başladı.

Vitalik Buterin para toplama süreci ile istatistikleri twitterdan paylaştı.


Bu istatistiklere göre 32 ethereum stake eden cüzdan sayısı 1400 cüzdan olmuştur. 64 – 96 ETH stake edenlerin sayısı ise yaklaşık 300 kişidir. Oransal olarak ETH stake eden kişi sayısı ise 2. tablomuzda gözükmektedir. Fakat Buterin bu miktarların doğrulanmamış cüzdanlara ait olduğunu söyledi dolayısı ile kaç kişinin faz 0 testine katıldığı tam olarak bilinememektedir.

Ethereum 2.0 faz 0 ile Serenity’ye daha da yaklaşıyoruz

Ethereum 2.0 faz 0 ile kuşkusuz büyük bir adım atıldı. Proof of Stake algoritmasına geçiş yolunda çok büyük bir adım atıldı. Ethereum ağının yan ağı beaconchain de test edilecek ağın başarılı olacağı düşünülüyor.

Ethereum bu güncelleme ile birlikte 600 $ ın üstüne çıktı. 1 Aralık tarihine kadar bu yükselişin yükselebileceğini belirten uzmanlar Ethereum için her zamankinden daha fazla iyimser.

Merkezsiz Finansın yükselişi ile birlikte Ethereum ağındaki işlemlerin artması bu geçişi zorunlu hale getirmiştir. Geçiş için acele etmeyen ethereum geliştiricileri merkezsiz finans projeleri ile birlikte yükselen ethereum ağını geliştirmekte kararlı. Bu kararlılık yıllardır büyüyen geliştirici topluluğu ile devam etmektedir. Ethereum geliştiricileri merkezsiz finansa dair çözümleri ile Ethereuma değer katmaya devam etmekle kalmıyor aynı zamanda geleneksel olmayan ödeme sistemlerine dair de yenilikçi sistemler getiriyor. COVID-19 ile dijital ödemelerin arttığı dünyaya Ethereum damga vuracak gibi duruyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz