Ethereum Classic ETC kripto hayat

Ethereum Classic (ETC Coin), akıllı sözleşmeler teknolojisini oluşturan ve çalışmasını sağlayan teknolojidir. Merkezsiz uygulamalar oluşturmanızı sağlayan bu ağ size sansürsüz ve kesintisiz hizmet sağlar. Ethereum (ETH), bu teknolojiden çatallanarak oluşturulmuştur.

Ethereum Classic, blok zincir teknolojisini ETC kripto paraları ile desteklemiştir. Merkezsiz uygulamaların ve zincir dışı uygulamaların merkezi olan bu platform kullanıcılara hizmetlere merkezsiz bir şekilde ulaşabilme imkanı tanımıştır.

Bankaları ve aracıları ortadan kaldıran bu teknoloji, sansürsüz akıllı sözleşmeleri destekleyerek merkezsiz bir dünya yaratılmasına öncü olmuştur. Ethereum Classic (ETC) her zaman saf ve değiştirilmemiş bir akıllı sözleşme platformu olarak kripto hayatına devam etmeyi planlamaktadır.

Ethereum Classic (ETC) Ekosistemi ve Çözümleri

Ethereum Classic merkezsiz uygulamalar ve merkezsiz cüzdan çözümleri ile öne çıkmaktadır. Ekosisteminde bir çok merkezi uygulamayı ve geliştirme ekibini barındıran bu ekosistemin kullanıcıları da oldukça fazladır.

Ethereum Classic kripto ekonomisi diğer çözümlerle uyumludur. Kripto para arzı yönünden deflasyonist (azalan) bir yapıyı benimseyen ETC arzı, sürekli azalma eğilimindedir.

Ethereum Classic’in desteklediği sektörler ise şu şekildedir; oyun, kimlik doğrulama, birlikte çalışabilirlik, Finans ve bir çok alanda yeni gelişen çözümlere ev sahipliği yapmaktadır.

Birlikte çalışabilirlik çözümü olarak Bitcoin (BTC) ekosistemine dahi geçişi mümkün kılan ekosistem, EVM zinciri yani ETH zinciri ile Binance Smart Chain’e de geçişi desteklemektedir.

Ethereum Classic (ETC) Yorum ve Analizi

Etherem Classic ekosistemi Ethereum ekosisteminin aksine daha kült bir yapıyı temsil etmektedir. Ethereum’un her zaman orijinal blok zincirinin saklanması gerektiğini ifade eden topluluk ilerleyen süreçte bir çok kripto para projesine ilham verecektir.

Ethereum Classic’in kullanım alanları ve ekosistem çözümleri arttıkça bu ETC’nin fiyatına da yansıyacaktır. 2016’da ilk çıktığı zamanlarda yaklaşık olarak 1 $ fiyatı olan kripto paranın 2021 yılı itibariyle çıkış fiyatını yaklaşık olarak 100 kattan fazla artırarak 100$ psikolojik baremini geçmiştir.

Yol haritasına uygun bir şekilde ilerleyen ve sürekli geliştirilen Web 3.0 uygulamalarından olan ve ömür boyu değiştirilemeyecek ve durdurulamayacak olan bu protokol, geliştikçe fiyatını da yukarı seviyelere taşıyacaktır.

Huobi, Binance, Okex, Bitfinex gibi büyük kripto borsalarında listelenen ve neredeyse hemen hemen tüm global kripto borsalarından alabileceğiniz ETC, Dünyadaki en likit varlıklardan biri olma yolunda ilerlemektedir.

Son dakika gelişmelerden ve potansiyelli kripto paralardan haberdar olmak için Twitter ve Instagram‘dan takip etmeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz