Hbar coin, Hedera Hashgraph ağında kullanılmakla beraber merkezi olmayan, güvenli, hızlı, verimli uygulamalardan yararlanabilmenizi sağlamaktadır. Hedera kripto parası kendini internetin güven katmanı olarak konumlandırmıştır. Bitcoin ve Ethereum’dan daha hızlı olan bu blockchain bir çok özellikleri ile bu kripto para birimlerinden ayrışmaktadır.

Hedara yönetim konseyi bir çok büyük kurumsal firmadan oluşmaktadır. 11 farklı sektörde faaliyet gösteren firmalar, merkezsiz dünyayı genişletmeyi amaçlamaktadır. Bu şirketlerden bazıları; Boing, Google, IBM, LG, Dentons, Eftpos gibi büyük firmalardır.

Gerçek anlamda merkezi olmayan yönetişim modelini benimseyen Hedera Blokzinciri, HBAR kripto parası ile bunu pekiştirmiştir. Hbar kripto parasını güvenli yapan özelliklerden biri, fork yapılamamasıdır. Ağın güvenliğini ve istikrarını etkileyen forklar hedera ekosisteminde mümkün değildir. Bu da bu ağı oldukça güvenli bir seviyeye çıkarmıştır.

Tek bir şirketin söz sahibi olamadığı ve güvenlik konseyinin ekosistem tarafından seçildiği ve belirli süreler ile görev aldığı bu platform oldukça merkezden uzaklaştırılmış bir yapıya sahiptir.

Hedera platformu ve kamu ağı için en kritik kararlar, oybirliğiyle konsey desteği gerektirir. Konsey tarafından alınan kararlar aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

  • Platform ve genel ağ düğümü kod tabanı özelliklerinin ve işlevlerinin yönü
  • Genel ağ güvenliğini sağlamak için hazine yönetimi
  • Yasal ve veri uyumluluğunu ele almak için kontrollü değişkenlik
  • Küresel pazarlara hizmet vermek için yasal ağ gereksinimleri

Hashgraph konsensüs algoritması, yenilikçi ve verimli bir şekilde dağıtılmış fikir birliği sağlamaktadır. Hashgraph özetle, hızlı, adil ve güvenli bir dağıtılmış fikir birliği algoritması ve veri yapısıdır. Bu, üyelerin birbirine güvenmesi gerekmese bile dolaylı olarak güvenilir bir topluluk oluşturmayı sağlamaktadır.

Hedera Hashgraph (HBAR Kripto Coin) Özellikleri

HBAR, hedera Hashgraph ağında kullanılan ve işlevleri olan kripto para birimidir. HBAR’lar merkezi olmayan uygulamaları güçlendirmek ve ağı kötü niyetli kişilerden korumak için kullanılmaktadır.

Aynı zamanda geliştiriciler, hbarları aktarmak, değiştirilebilir ve değiştirilemez tokenleri yönetmek ve verileri günlüğe kaydetmek gibi ağ hizmetleri için ödeme yapmak için hbarları kullanır. Ağa gönderilen her işlem için, bant genişliği, hesaplama ve depolama için ağ düğümlerini telafi etmek için HBAR’lar kullanılır.

HBAR’ın en büyük işlevi ise, ağın güvenliğini koruması için kullanılmasıdır. Toplam HBAR kripto paralarının 1/3’ünü ele geçiren kullanıcılar ağı kötüye kullanabilir. Fakat bu ilk 3 yıl içerisinde mümkün değildir.

Hedera Hashgraph (HBAR Kripto Coin) Analiz ve Yorumu

Hedera Hashgraph Ethereum ve Bitcoin gibi kripto paralara göre oldukça hızlıdır. İşlemlerin 3-5 saniyede gerçekleştiği ve gayet ucuz olduğu bu kripto para, saniyede 10.000 işlemden fazla kapasitesi vardır.

Hedera, POS algoritmasının özelliklerini verimli bir şekilde kullanan ve bir çok kullanıcıya sahip bir blok zincirdir. Huobi, Binance gibi büyük borsalarda listelenen bu kripto para 2019 yılında 0.2 dolar’dan piyasaya girmiştir. 2021 yılında rekorlar kıran fiyatını yaklaşık olarak 0.5 dolarlara kadar taşımayı başaran bu kripto para en büyük para birimlerinden biridir.

HBAR sınırlı üretime sahip kripto para birimlerinden biridir. Toplamda 50 milyar HBAR token çıkarılacaktır. 2021 yılının 2. çeyreğinde sadece 7.5 milyar çıkarılmış HBAR’a sahip olan bu ekosistem yıllar itibariyle diğer kripto paralarını da piyasaya sürecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz