Hegic, Ethereum blok zinciri üzerinde inşa edilmiş, eşler arası kripto para alım – satım platformudur. Kayıt, e-posta veya kimlik doğrulama istemeyen Hegic, WBTC ve ETH fiyatı üzerinden opsiyonlu bir şekilde işlem yaparak, para kazanmanızı sağlayan kripto sözleşmeleri borsasıdır.

WBTC ve ETH alım ve satım işlem yaparken hegic platformunun kolaylıklarından da yararlanmanız mümkündür. Hegic platformunda yapacağınız yatırımın süresini seçebilir ve belirli bir tarih içerisindeki WBTC ve ETH fiyatları üzerinde spekülasyon yapıp, para kazanabilirsiniz.

Hegic platformunun işlevi sadece bu özellikler ile kısıtlı değildir. Hegic platformuna likidite sağlayarak, kripto para ticareti yapan kişilerin işlem yapmasını sağlayarak kripto para kazanabilirsiniz. İşlem ücretlerinden ve Hegic ödüllendirmesi sağlayan bu işlem, aynı zamanda kişiden kişiye ticareti de mümkün kılan sistemdir.

Likidite madenciliği yaparak hegic coin kazanabilmeniz mümkündür. Platforma yatırdığınız WBTC ve ETH zamanla size Hegic kazandıracaktır. Hegic coin ise size ömür boyu gelir sağlayacak bir kripto para olacaktır. Hegic coinleriniz staking sistemi ile platforma yatırabilir ve ömür boyu WBTC ve ETH kazanmaya başlayabilirsiniz.

Verdiğiniz likidite karşılığında rHegic token kazanırsınız. Bu kripto paralar, Hegic kripto parası ile aynı özellikleri taşımaktadır. Zaman içerisinde kullanıcılarına dağıtılan rHegic coinler, Hegic kriptoya dönüştürülecektir.

Hegic coin sahipleri aynı zamanda Hedge kontrat komisyon ödemelerini de bu kripto para ile yapabilirler. Havuzlardaki işlem ücretleri rakiplerine nazaran yüksek olsa da, esneklik konusunda rakiplerine göre daha fazla seçenek sunmaktadırlar. Hegic’te yaptığınız işlemleri istediğiniz süre ile seçebilir ve daha sonra istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. Hegic opsiyonlarına rakip olan opsiyon sözleşmesi işlemleri yapan platformda bu özellik bulunmamaktadır.

Hegic Coin Yorum ve Analizi

Hegic opsiyon işlemleri oldukça esnek bir yapıdadır. Tamamen merkezsiz olan bu sistem, iç işleyişinde kripto paranızı tamamen merkezsiz olan ve maker platformunun üretmiş olduğu stabil coin olan DAI’ye çevirir. DAI’ye çevirdikten sonra opsiyon işlemlerinizi tamamlar.

Tamamen merkezsiz bir yapıda işlem yapmak, nispeten pahalı olsa da size güvenli yatırım yapabilme imkanı tanır. Yukarıda bahsettiğimiz esneklik özellikleri ise hemen aksiyon alıp sözleşmelerini kapatabilmenize yaramaktadır. Sözleşmenin süresinin dolmasını beklemeden işlem yapabilmeniz ise belirli bir komisyon oranına tercih edilebilirdir diye tahmin ediyoruz.

Hegic Nereden Alınır & Kazanılır

Hegic Fiyatı 0.5 dolar ile tarihi yüksek seviyesini görmüştür. Son zamanlardaki fiyat artışı ile yatırımcıların dikkatini çeken bu kripto parayı bir çok kripto para borsasından alabilirsiniz.

Sushiswap, Uniswap, Binance, Balancer borsalarından HEGIC alıp saklayabilirsiniz. Hegic kripto paralarınızı, merkezsiz cüzdanınız ile Hegic platformuna bağlayıp “staking” sistemi ile rHegic kazanabilirsiniz. Kazandığınız bu rHegic kripto paraları ise zamanla Hegic kripto parasına çevirebilir ve kolaylıkla satabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz