illuvium ilv token nedir

Illuvium (ILV Coin), merkezsiz Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilen RPG oyunudur. Oyuncular bu platformda oyun oynayarak hem eğlenip hem de Illuvium ekosisteminin sahip olduğu ILV kripto paralarından kazanabilirler.

Immutable X ile entegre olan Illuvium işlem ücretlerini 0’a indirmiştir. Kullanıcılara oyun oynayarak para kazanabilme şansı veren ve kripto sektörü içerisinde yeni bir trend haline gelen “Oyun oynayarak kripto kazanma” yöntemlerinden biri olan bu oyun oldukça adil bir sistem yaratmıştır.

Iluvium Staking Nedir?

Illuvium’da para kazanmak ve ekosistemden pay almak çok kolaydır. Sahip olduğunuz ILV kripto paraları illivium sitesine bağlanarak ve üye olarak vermeniz mümkündür. Verdiğiniz bu kriptoların karşılığında ILV veya sILV kriptoları alabilir ve saklayabilirsiniz.

Sahip olduğunuz merkezsiz cüzdanınız ile Illuvium havuzuna bağlandıktan sonra, işlem ücretini ödeyerek kriptolarınızı bu havuzda kilitleyerek platform gelirlerinden pay almanız oldukça karlı ve uzun vadeli bir yatırımdır.

Bilmeyen kullanıcılar için rehber hazırlayan Illuvium ekibinin kılavuz niteliğindeki makalesine buradan erişebilirsiniz.

Illuvium Token Özellikleri ve Geleceği

Illuvium, katman 2 çözümü ile işlem ücretlerini 0’a indirerek oldukça akıllı bir hamle yapmıştır. Kullanıcılara ekosisteme harcanan paralardan pay verme özelliği sunan Illuvium, oyunu ile de oldukça akıllı bir çözüm sunmuştur.

Kripto ekosistemini kullanıcılara yönelik hazırlayan ve kripto ekosisteminden en büyük payı oyunculara ayıran merkezsiz kuruluş olan bu kripto para, geliri fazlası ile oynayan kullanıcılara dağıtacak şekilde tasarlamıştır.

Illuvium (ILV Token) Yorum ve Analizi

Illuvium başlangıçta kullanıcılar fazla fazla ödül verirken, ILV token fiyatlarını da düşürmeyecek şekilde tasarlamıştır. Yeni kazanılan ILV tokenlarını 12 aylık hak etme sürecine sokup, 12 aylık vade ilen dağıtan Illuvium, böylelikle ani token arzı artışını da kısıtlamıştır.

Toplamda 10 milyon adet olacak kriptoları dağıtırken hazine payı da koyan merkezsiz özerk kuruluş (DAO), ekosistemdeki tüm kararlara almaya yetkilidir. Yani bu kararları alacak olan kullanıcılar yine ILV sahipleridir. Dolayısı ile oyunu oynayan kullanıcılara ekosisteme dahil etme süreci başarılı olur ise, oldukça merkezsiz kripto oyunu olma özelliklerini taşıyabileceklerdir.

Önceki İçerikAudius (AUDIO Coin) Nedir? – Kripto Müzik Analizi
Sonraki İçerikStake DAO (SDT ve xSDT Token) Nedir?

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz