Merkezsiz finans (DeFi) projelerinden olan Injective Protocol (INJ), hızlı, güvenli ve tamamen merkezi olmayan kripto para türev borsasıdır.

Geleneksel yatırıma izin veren alt yapısı ile Injective protokolü, BAND, Terra, Binance gibi blockchain şirketleri ile anlaşarak ürün yelpazesini genişletmiştir. Bir çok kripto para ile işbirliği bulunan bu kripto para türev piyasalara yatırım yapma imkanı sunmaktadır.

Pazar oluşturabilme yeteneğini tamamen izinsiz ve merkezsiz bir yapıya kavuşturan bu kripto para hızlı sipariş defteri deneyimi ile insanları platformlarına çekmeyi başarmıştır. Google, Facebook, Amazon gibi büyük şirketlerin hisse senetlerini dahi destekleyecek olan bu platform, insanlara 7/24 yatırım yapabilme imkanı sunuyor.

Geleneksel hisse senetlerine yatırım, USDT (stabil coin) cinsinden kripto para birimi ile işlem ücreti olmaksızın yapılacaktır. İlerleyen süreçte bir çok hisse senedi işleme açılacaktır.

Ethereum ağında işlem yapıldığı için işlem ücretlerinin yüksek olabileceğini düşünenler tamamen yanılmaktadır. Bu platform ethereum ağında yeni bir blok zincir çözümü geliştirerek, işlem ücreti maliyetlerini oldukça düşürmüştür.

Ethereum, Cosmos gibi kripto para ağlarında kolaylıkla işlem yapabileceğiniz bu platform izinsiz ve tamamen merkezsiz oluşu ile insanları kendisine çekmiştir. Bir ticaret çifti oluşturmak için milyonlarca dolar harcanmalı ve bir dünya prosedürden geçilmelidir. Fakat Injective protokolü buna bir çözüm getirmiş ve her şeyi izinsiz ve halka açık bir hale getirmiştir.

INJ token sahipleri aynı zamanda protokol üzerinde de bir dizi haklara sahip olacaktır. Aynı zamanda bir dizi avantajlara da sahip olabileceğiniz bu kripto para, ekosistem içerisinde çeşitli avantajlara sahiptir.

Toplam INJ kripto para sayısı 100 milyon ile sabitlenmiştir. İlerleyen süreçte yıllık %2 enflasyon uygulanacağı ise tanıtım belgelerinde belirtilmiştir.

Ethereum ağı üzerinde kurulmuş bu yeni çözüm, işlem ücretlerini azaltmakla kalmayıp aynı zamanda merkezsiz borsalarda oldukça yenilikçi çözümler geliştirmiştir. Aynı zamanda geleneksel piyasalar ile kripto para piyasası arasında bir köprü görevi gören bu kripto paranın, kripto para borsası çözümü ise tamamen şeffaf ve güvenli sayılabilecek düzeydedir.

INJ Kripto Analiz ve Geleceği Hakkında Yorum

INJ kriptosu son kripto boğasından sonra fiyatını yükseltmeyi başardı. Tüm zamanların düşüğünden yaklaşık olarak 600 kat (anlık fiyat 37 dolar) yükselen bu kripto, sahip olduğu teknoloji ile bir çok kriptodan pozitif ayrışmayı başarmıştır. Blok süresi (işlem süresi)’ni ise milyonlarca işlem olmasına rağmen 1 saniyenin altına düşürmeyi başarmışlardır.

Akıllı sözleşmelerde, merkezi finansta ve blokzinciri güvenliğinde üstün başarı sergileyen bu kriptonun benimsenmesi ise gittikçe artacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz