Kripto paralar ile ilgili çeşitli çalışmaları bulunan ve blokzincir teknolojisinini erken benimseyen bankalardan olan JP Morgan Avrupa Süper Ligini’de finanse edecek.

İlk adım olarak Avrupa Süper Ligi’ndeki 12 takımın her birine olarak 200 – 300 Milyon Euro “Hoşgeldin Bonusu” verecek olan banka, son zamanlarda gözde olan takımları finanse edecek.

Aynı zamanda kulüplere 3.25 milyar dolar vaad eden Jp Morgan, bu paranın ise kulüplere rekabet başladığı zaman dağıtılacağını söyledi.

Yeni ligin kurucu kulüpleri; Milan, Arsenal, Atlético Madrid, Chelsea, Barcelona, ​​Internazionale, Juventus, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Real Madrid ve Tottenham Hotspur oldu. Diğer kulüplerin ise Bayern Münih, Borussia Dortmund ve Paris Saint-Germain’in olduğu düşünülüyor.

Bankalar devi JP Morgan gerek kripto faaliyetleri ile gerekse de Avrupa Süper Ligi ile ilgili faaliyetleri ile son dönemde konuşulmaya devam ediyor. Liink adlı ödeme sistemini hayata geçiren ve çeşitli bankalar ile anlaşma yapan bankanın ise bir sonraki büyük adımını kimse tahmin edemiyor.

Kripto paraları benimseyen ve kullanıcılarına yatırım yapabilmelerinin önünü açmayan çalışan bankanın ise Avrupa Süper Ligi’nde faaliyet gösteren kulüpler ile kripto para çıkarıp çıkarmayacağını ise önümüzdeki süreçte takip ediyor ve kullanıcılarımızla paylaşıyor olacağız.

Önceki İçerikCoinShares, Ripple ETP’yi Başlattı
Sonraki İçerikBAE, Dolandırıcılıkla Mücadele için Blockchain Destekli Ticaret Finansmanı Platformunu Başlattı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz