kripto kralı john mcafee

Kripto kralı olarak anılan anti virüs yazılımcısı, Bitcoin için “1 milyon dolar olacak” tahminini yapan John McAfee, İspanya’da kaldığı hapis hücresinde ölü bulundu.

Ünlü anti virüs yazılımcısı McAfee, 2018 yılında kripto para piyasasında yaptığı tahminler ile dikkati üzerine çekmişti. 2021’in Haziran ayının başlarında mahkemeye çıkan ve suçlamaları reddeden McAfee, suçlamaların tamamen siyasi olduğundan bahsetmişti.

John McAfee’nin Kripto Paraları Nelerdi?

John McAfee, 2018 yılında SwitchDEX adında merkezi olmayan borsa kurmuştu. Bu kripto borsası tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahip olsa da oldukça yavaş olduğu için kullanıcılar tarafından tutulmamıştı.

SwitchDEX ile tutunamayan McAfee firari olduğu dönemlerde Twitter hesabından SwitchDEX sahiplerine GHOST kripto paralarından airdrop yapılacağı müjdesini vermişti. Gizlilik odaklı ödemeler için kullanılacak olan bu kripto para da tutmadı ve 2018’de neredeyse %99 oranında değer kaybı yaşadı.

John McAfee Neden Öldü?

John McAfee’nin ölüm sebebi henüz belli olmasa da ABD’ye iadesinin çok yakın olduğundan bahsediliyordu. McAfee ABD’ye iade edilmesi ile birlikte ömür boyu hapis yatacağını iddia etmişti.

İspanya’dan Türkiye’ye seyahat etmek üzereyken yakalanan ve İspanya mahkemesinde yargılanan McAfee’nin ölüm sebebi kripto para yatırımcıları tarafından merak ediliyor. Kripto para piyasasının potansiyelini erkenden benimseyen ve kripto servetinin tamamen tükendiğinden bahseden McAfee’nin ölümü kripto piyasasında soru işaretleri ile karşılandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz