Geçtiğimiz hafta kripto paralarda oldukça önemli gelişmeler yaşandı. Bu gelişmeleri sizin için değerleyeceğiz.

Sushi Kriptosunda Yeni Baş Aşcı (Lider) Seçimi

Sushi kripto borsasının lideri olan Master Chef kimliği ile operasyonları yöneten kişiye öfkelenen Harmony Protocol ekibi 100 milyon dolarlık hack çözüm önerisine karşı çıktı. Böylelikle topluluk yeni tartışmalar ile Baş aşçıyı değiştirmek için tartışmalar yaptı. Bu tartışmalar sonucunda yeni bir lider önerildi. Pozisyon için önerilen ödeme paketleri üzerinde henüz anlaşılamadı fakat topluluk lideri değiştirmekte kararlı.

Sushi kriptosunun yeni lideri eğer iddialı programları gerçekleştirebilirse hazinenin sahip olduğu Sushi miktarının 3’te 1’ini cebe indirebilir. Bu iş için ödeme miktarı ise 800.000 dolar stabilcoin ve 600.000 Sushi olarak belirlendi. Yeni ürünlerin sunulması ile ayrıyetten 350.000 sushi daha ödenecek.

Token fiyatının çeşitli kilometre taşlarının üzerine çıkması durumunda ise 1,2 milyon Sushi daha verilecek ve $SUSHI’nin fiyatı 3, 5, 7, 9 ve 11 doların üzerine çıkarsa ödemeler artacak.

Harmony (Kripto ONE)’de Sular Durulmuyor

Geçen ay gerçekleşen 100 milyon dolarlık hackden sonra Harmony protocol kullanıcılara 3 yıl boyunca doğrusal olarak açılacak olan ONE kripto paralarından teklif etti. Bunu yeni kripto basarak finanse edecek olan ekip, hazineye hiç dokunmayacak. Dolayısı ile bu da ONE fiyatının aşağı yönlü ivme kazanmasını sağlayacak. Topluluk üyeleri bu teklif ile çileden çıksa da ekip hala protokol üzerinde çoğunluğa sahip.

Geçtiğimiz Hafta Yaşanan Diğer Olaylar

  • BAYC, MAYC ve CryptoPunk gibi NFT projelerinin sahibi olan Yuga Labs, Meebit alım satım ücretlerinden %5 telif ücreti kazanmaya başladı.
    -RKTF 8888 parçalık özel koleksiyonunu yayınladı.
    – Coinbase, SEC’in radarına düştü ve araştırılmaya başlandı.
    – Kripto piyasaları, ABD Merkez Bankası’nın 2 ay içinde ikinci kez gösterge faiz oranını %0,75 artırmasının ardından yükseldi.

+ Piyasalarda BTC ve ETH sırasıyla %20 ve %57’lik kazançlar kaydederek son 30 günde sağlam bir yükseliş yaşadı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz