Loopring, genellikle çapraz blok zincir ticaretinden kaynaklanan doğal risk olmadan blok zincirleri arasında kripto token alım satımına izin veren merkezsiz kripto para borsasıdır. Loopring cüzdanı (wallet) ise alanında bir ilk merkezsiz kripto dijital para alım satım ve ödeme aracıdır.

Tokenlar, gözetim için takas edilmek üzere gönderilmez, bunun yerine işlem yapılana kadar bir kullanıcı cüzdanında durmaktatır. Böylelikle aracı kjrum riski ortadan kalkmaktadır.

LRC Token Tarihi

  • LRC coin, Kasım 2016’da doğan bir fikirle başladı.
  • Fikir oluşturulduktan sonra, Mayıs 2017’de bir whitepaper yayınlamadan önce test etmeye başladılar ve ring-match konseptinin Aralık 2016’da çalıştığından emin oldular.

2017 yılının Ağustos ayında, token satışlarını hayata geçirdiler.

Ardından Aralık 2017’de borsalarda canlı yayına geçtiler ve bugün yol haritası hedefleri üzerinde çalışıyorlar.

Loopring’in Kurucusu

Daniel Wang –  Kurucu

Google Tech Lead, Cofounder & VP of Yunrang Technology, JD.com’da Senior Engineering Director, Coinport Exchange’in Kurucu Ortağı ve CEO’su, Hygene Online’ın Kurucu Ortağı ve VP’si, Zhongan Technology Kıdemli Direktörü ve Blockchain Araştırmacısı.

Loopring Borsasının Amacı

LRC, kripto para dünyasını meşgul eden bir sorun için yapıldı.

Birçok kripto para birimi tek bir blok zincirinde yatar ve insanlar bunları aktif olarak takas etmek ister ancak şu anda borsalar merkezileştirilmiştir ve çapraz blok zincir transferlerinin yapılması zordur.

Bu yüzden LRC coin yaratıldı.

Loopring, jetonlarınızı arada tutan hiçbir şey olmadan merkezi olmayan bir protokol kullanarak jetonların çapraz blok zincirinin değiş tokuşuna izin verir.

Loopring’in Özellikleri

  • Halka Eşleştirme

Merkezi olmayan bir otomatik işlem mekanizması olarak, müşterilerinin çıkarları için bir halka eşleştirme sistemi kullanırlar.

  • Sipariş Paylaşımı

Emirler daha küçük parçalara bölünebildiğinden ve sistemleri ticaret için en iyi zamanı ve değişimleri belirlediğinden, uygulanan oyun teorisi mantığı vardır.

  • Merkezi Olmayan Çapraz Zincir Protokolü


Bir blok zinciri akıllı sözleşme desteğine sahip olduğu sürece, LRC paraları bunlar arasında çalışabilir.

ZK-Rollup Teknolojisi Nedir?

Her token transferinin bir işlem olarak sayılması yerine, şu anda mevcut durumda olduğu gibi, ZK-Rollup yüzlerce transferin tek bir işlemde birleştirilmesine izin verecek. Görünüşe göre ZK Rollup, Ethereum’un ölçeklenmesine yardımcı olmak için kullanılan tek yan zincir tabanlı ölçeklendirme çözümü olmayacak.

ZK Toplaması, bir kullanıcı tarafından yatırılan fonları bir akıllı sözleşmeye göndermek için aktarıcıları kullanır ve ana zincirden işleme atıfta bulunmak için kullanılabilecek bir SNARK kanıtı oluşturur.

ZK-Rollup Cüzdanı

Alanında bir ilk olan ve çok hızlı işlemleri destekleyebilen bu teknoloji, Vitalik Buterin tarafından da çok beğenilmiştir. Zk-rollup teknolojisin sağladığı avantajlar ise oldukça fazladır. Ucuz ve hızlı işlemler üstelik ethereum ağında.

Aynı zamanda loopring.io merkezsiz borsasının teknolojisi de yine bu bahsettiğimiz ZK-Rollup teknolojisidir.

Loopring (LRC)Staking Nedir?

Loopring işlem ücretlerini LRC token sahiplerine dağıtmaktadır. İşlem ücretleri diğer merkezsiz borsalara göre ucuzdur. Uniswap, sushiswap gibi merkezsiz borsalarda %0.3 işlem ücreti varken Loopring merkezsiz borsasında bu ücret %0.25 dir. Bu işlem ücretleri tamamen LRC token sahiplerine geri dönmektedir.

Loopring (LRC Token) Yorum ve Analizi

Loopring zn snark teknolojisini kullanıp ödeme teknolojilerinde yeni bir teknoloji sunmuştur. Vitalik tarafından desteklenen ve umut edilen yere geleceğine inandığı loopring, uzun bir geliştirme sürecinden sonra bir çok merkezsiz finans projeleri ile entegre olup mutlak bir başarı yakalamıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz