Mastercard, ağındaki iş yerlerine Bitcoin ile ödeme seçeneği getirecek. Aynı zamanda Bitcoin alma seçeneği de hayata geçirecek olan ödemeler devi, diğer kripto para birimlerini de ödeme ağına ekleyebilir.

Daha önce Mastercard, kripto kart ortakları Wirex ve Uphold aracılığıyla kripto işlemlerini sınırlı bir şekilde desteklemekteydi. Mevcut programlarda para, tüccara ulaşmadan itibari para birimine dönüştürülüyordu. Fakat şu anda Bitcoin’i direkt olarak ödeme aracı olarak kabul eden Mastercard yeni bir inovasyon yarattı.

Ödeme devinin yeni hamlesi, mağaza sahipleri ve programa dahil olan işletmeler arasındaki dinamiği yükseltmeyi hedefliyor. Böylelikle işlemler itibari para ekosistemi sınırlarının ötesinde yürütülebilecek.

Mastercard’a yakın kaynaklardan biri, çoğu Bitcoin alıcısının parasını ödeme aracı olarak değil, yatırım aracı olarak gördüğünü belirterek Mastercard’ın kripto ödeme girişiminin Bitcoin’i destekleyip desteklemeyeceğine ilişkin bir garanti olmadığını da vurguladı.

Kaynağa göre Mastercard, kriptoları “Blockchain Ortaklıkları için İlkeler” çerçevesine göre değerlendirecek. Mastercard’ın Libra’dan (Diem) ayrılmasından sonra yayımlanan bu belgede, istikrar, tüketicinin korunması ve yasal uyumluluk konularına vurgu yapılmaktadır.

Kripto Para Birimleri gittikçe ödemeler devleri tarafından benimseniyor. En çok kullanılan para birimi olan Bitcoin ise her zaman bu haberlerin en başını çekmeyi başarıyor. İlerleyen süreçte yeni haberler ve entegrasyon süreçlerinin varlığı, Bitcoin’in fiyatını yükseltebileceği söyleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz