Dijital kripto paralar güvenliğinde epey bir yol kat eden Curv, Metamask ile iş birliğini duyurmuştur. Curv müşterilerini merkezi olmayan uygulamalar ve merkezsiz protokoller ile iletişimi ve entegrasyonunu sağlayacaktır. Böylelikle şirket müşterilerine kurumsal düzeyde bir erişim sağlamak için uğraşacaktır.

Metamask alt yapısını kullanarak, metamasktan daha gelişmiş bir uygulama üretmeye çalışacak olan şirket, ConsenSys ile birlikte çalışacaktır. ConsenSys tarafından duyurulan bu ortalık ile merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamarında yeni çözümler üretecek olan firma, kurumsal yatırımcıları bu alana çekecektir.

Kripto para fonları saklama ve metamask sürümüne yeni özellikler getirerek profesyonel alıcılara ulaşmaya hedefleyen bu şirketler oldukça başarılı olacağa benziyor.

Metamask aylık 1 milyon kullanıcıya sahip en büyük merkezsiz cüzdan olma özelliğini elinde bulunduruyor. Dünya’nın en büyük merkezsiz cüzdan ve web 3.0 tarayıcısı olan metamask, eylül ayında mobil uygulamasını da hayata geçirmiştir.

Aynı zamanda metamask merkezsiz borsaları da cüzdanlarına entegre etmişlerdir. Bu entegrasyon ile birlikte kullanıcılarına daha kolay bir deneyim sunmuşlardır. Metamask sahibi kullanıcılar istediği borsaya cüzdan üzerinden bağlanarak işlem yapabilmektedirler.

Merkezsiz finans üzerinde kilitlenen para ise 15 milyar dolar düzeyine çıktı. Böylelikle merkezsiz uygulamalara verilen değer sürekli artmaya devam etti. Bu teknolojileri kullanmak isteyen şirketleri bir dizi hukuksal ve muhasebe raporlama sorunları ile karşı karşıya kalsa da ”güvenli erişim” istekleri sürekli olarak arttı.

Bu sorunlu noktaları çözmek için ConsenSys, ticaret firmalarına ve kripto saklama firmalarına, merkezsiz finans (DeFi) protokollerinin ve diğer uygulamaların güvenli kullanımını sağlamak için yeni özelliklerle birlikte kurumsal düzeyde bir MetaMask sürümü sunmaya çalışması ise ”güvenliğe ne kadar önem verildiğinin” bir göstergesidir.

Curv, sahip olduğu, eşsiz çok partili hesaplama (MPC) tabanlı güvenlik altyapısını metamask ile entegre ettikten sonra ortaya çıkacak olan yeni hibrit çözüm, kullanıcılarına çok daha güvenli ve çok daha hızlı bir ara yüz sunacaktır.

ConsenSys ve Curv hakkında kısa bilgiler

ConsenSys, önde gelen Ethereum yazılım şirketidir. Dünya çapındaki geliştiricilerin, kuruluşların ve kişilerin yeni nesil uygulamalar geliştirmesine, modern finansal altyapıyı başlatmasına ve merkezi olmayan web’e erişmesine olanak tanıyoruz.

Curv, tamamen ölçeklenebilir, kurumsal düzeyde ve uyumlu bir bulut hizmeti olarak sunulan dünyanın en güvenilir dijital varlık güvenlik altyapısıdır. Curv’ün çok partili hesaplama (MPC) teknolojisi, kurumlara dijital ekonomide başarılı olmak için gerekli olan dijital varlıklar üzerinde koruma, anında kullanılabilirlik ve tam özerklik sağlar.

Önceki İçerikAragon Court (ANJ) Nedir? Merkezsiz Mahkeme Uygulaması
Sonraki İçerikdForce Token (DF) Nedir? Merkeziyetsiz Finansa Büyük Kolaylık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz