microstrategy kripto hayat

MicroStrategy 500 milyon dolarlık borç alarak topladığı fonun tamamına Bitcoin alacağını açıkladı. Bu açıklama yapıldığı saatte Bitcoin 40.290 dolar civarında fiyatlanıyordu. Şirket Bitcoin yatırımları ile genellikle ABD piyasasına hitap etmektedir.

MicroStrategy Bitcoin Alımına Devam Edecek

MicroStrategy Bitcoin’in geleceğine inandığını ve ilerleyen süreçte yatırımlarına devam edeceklerini de açıkladı.

Borç senetleri ile borç alan şirket, borç aldıkları kişilere 7 yıllık süre boyunca %6,125 faiz ödemesi yapacaktır. Borçların ise 2028 tamamen kapatılacağı ve yatırımcıların paralarına kavuşacağını belirtmektedirler.

MicroStrategy, topladığı paradan masrafların düşüldükten sonra 488 milyon dolar net gelir elde edeceklerini tahmin etmektedir.

Firmanın bilançosunda toplamda  92.079 BTC bulunmaktadır. MicroStrategy’nin elindeki fonların hepsini kullandıkları sahip olduğu Bitcoin’in 100.000 BTC’yi geçeceği düşünülmektedir.

Bitcoin’e Kurumsal İlgi Artıyor

Bitcoin’e kurumsal şirketlerin ilgisi artıyor. MicroStrategy daha önce defalarca Bitcoin’e güvenini belirtmiş ve uzun vadeli yatırımlar yaptıklarını açıklamıştı.

Sahip olduğu Bitcoin’lerin 25.000$ gibi düşük bir fiyatla alımını yapan şirket ortalamayı yükseltse de yeni alım yapmaya devam edeceğini açıkladı.

Uzun vadeli yatırımcılardan olan MicroStrategy küçük çaplı alımlarda yapmaktadır. Geçtiğimiz günlerde 10 – 15 milyon dolarlık alım yapan şirket, 1,6 milyon dolarlık yatırım yaptığını da geçtiğimiz günlerde açıklamıştı.

MicroStrategy şirketlerinin hisseleri Bitcoin alımından sonra, Bitcoin ile büyük benzerlik göstermektedir. Bitcoin’in fiyatı ile aynı fiyat değişimleri gerçekleştiren hisse senetlerine olan kurumsal ilgi de artmaktadır.

MicroStrategy hisseleri ABD borsalarında işlem görmektedir. Bitcoin’e alternatif olarak yatırım yapmak isteyen insanların da ilgi odağı olan hisse senetleri, Bitcoin’den daha az volatil ve likit olduğunu düşünen geleneksel piyasa yatırımcıların radarında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz