Kripto para piyasasında en büyük vurgun olarak tarihe geçen MT Gox borsasında kripto paralar, açılan dava ile birlikte kullanıcılarına dağıtılmayı bekliyor. ABD tarafından el konulan kripto para bakiyeleri geri kullanıcılarına dağıtılmayı bekliyor. 140.000 BTC piyasa değeri ise şuanda 2.6 milyar dolar civarındadır.

15 Aralıkta MT gox bakiyeleri ödenecektir. Borsanın iflası sırasında 140.000 btc nin kullanıcılarına dağıtılacağı planlanmaktadır. Bu bitcoinler şuanda cüzdandadır. 137891 BTC nin 2014’te kapatılması ile kripto paralarına erişimi olmayan kullanıcıların bu kripto paraları satıp satmayacağı ise merak konusu.

MtGox borsasının kapatılması 2014 de büyük bir deprem etkisi yaratmıştı. Piyasalar çökmüş, kullanıcılar bakiyelerine ulaşamamıştı. Merkezi borsaların her zaman bu tür riskler barındırabileceği ise şu günlerde yine kullanıcıların aklına geldi.

MT Gox 2014 yılında çeşitli saldırılarla tarihin en büyük vurgunu olan 840.000 BTC yi kaybetmişti. Bu saldırılarla beraber iflasını açıklayan borsa o gün bugündür faaliyet göstermiyor.

Kullanıcıların bitcoinlerinin ancak 140.000 tanesi kurtarıldı. O zamandan bu zamana Bitcoin fiyatları tam %2600 değerlendi. Yani tam 26 kat arttı. Bu parasını kaybeden kullanıcıların dolar bazında hala karda olduğunu gösterse de, aradan geçen zaman içerisinde yatırımlarını başka yatırımlara yönlendirememenin maliyeti ise merak konusu.

Dağıtım tarihi ise son olarak 15 aralık olarak belirlendi. İlgili açıklamayı MtGox sitesinde yapıldı. Bu büyük dağıtımın bitcoin fiyatları üzerindeki etkisinin ne olacağı ise büyük bir merak konusu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz