Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı NFT ve Blokzinciri hakkında konuştu. Başkan yaptığı açıklamada, NFT ve Blokzinciri derslerinin ve bölümünün eklenebileceği bilgisini verdi.

Eskişehir Türk Dünyası Bilim, Kültür ve Sanat Merkezi’nde öğrencilerle buluşan Özver, teknolojinin öneminden bahsederken Metaverse’ye de dikkat çekti.

NFT ve Blokzinciri eğitim planlarıyla ilgili bilgileri öğrencilere aktardı. ”Üniversitelerimiz son 20-25 yılda fevkalede önemli adımlar attı. Dijitalleşmeyle birlikte bütün süreçleri dijital olarak takip edebilecek programları ve yazılımları kullanmaya başladılar.” diyerek eğitimde teknolojinin önemini vurguladı.

Pandemi zamanında teknolojiye daha çok yakınlaştığımızı ve bu zamanlarda uzaktan eğitim ile birlikte teknoloji kullanımının arttığını ifade etti.

”Eğitim öğretim aksamamış oldu. Bütün üniversitelerde uzaktan eğitim öğretim işini geliştirmeyi hedefledik. Hepimiz ciddi bir tecrübe yaşadık.”

NFT, Metaverse ve blockchain üzerine bölüm ve program çalışmalarını açıkladı. Bu alanlara ilgisi olanları destekledi. ”Aranızda bu alanlara ilgisi olan arkadaşlarımız varsa hiç durmasınlar ve devam etsinler” diye ekledi.

Doğrudan NFT, blokzinciri ve metaverse temalarını kapsayan bölüm veya programlar tasarlıyoruz diye de ekledi.

Yök Başkanı’nın teknoloji ile ilgilenenlere verdiği haber NFT, Metaverse ve blokzinciri teknolojileri ile ilgilenenleri ileride daha da heyecanlandıracağı düşünülüyor.

Açılacak bölümlerin ve programların hangi üniversitelerde olacağı ise belirsizliğini koruyor. YÖK Başkanının yaptığı açıklamaya göre çalışmaların hızlandırılarak devam edileceği ve bu yönde adımların hız kesmeden devam edeceği yönünde.

Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler? Üniversitelerde NFT, blockchain ve metaverse alanında bölümlerin açılma düşüncesi hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Önceki İçerikLeague Of Kingdoms (LOKA Token) Nedir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz