orca token

Orca borsası, Solana ağı ekosisteminde kurulmuş merkezsiz kripto borsasıdır. Orca kripto paraları bu borsaya likidite sağlayanlara, riske girdikleri için likiditesi oranında dağıtılmaktadır.

Solana ekosisteminde kurulan Orca, Solana’nın saniyede 50.000 işlem kapasitesinden ve ucuz işlem potansiyelinden yararlanmak için bu blokzincirini seçmiştir.

Orca tüm akıllı sözleşmelerini açık şeffaf bir şekilde yayınlamıştır. Kripto güvenlik firması Kudelski tarafından denetlenen akıllı sözleşmeler piyasaya sürülmüş ve hiç bir sorun yaşanmamıştır.

Orca Token Özellikleri ve Geleceği

Orca borsasında dağıtılan Orca Token’ların yanı sıra aynı zamanda koleksiyon adını verdiklerini bir çok NFT dağıtılmaktadır. Zamanla ekosisteme katkı sağlayanlara dağıtılacak bu NFT’lerin ilerleyen süreçte işlevlendirilmesi bekleniyor.

Orca token şuanda her hangi bir kar payı sağlamasa da yönetime katılma şansı veriyor. İlerleyen süreçte Uniswap merkezsiz borsasında olduğu gibi likidite sağlayıcılarına dağıtılan ücretleri bir kısmında kesintiye gidip Orca token sahiplerine dağıtılması muhtemel bir seçenek gibi görünüyor.

Solana henüz yeni olmasına rağmen Kripto Hayat’taki likiditeyi ekosistemine çekmeyi başardı. Solana ekosisteminde en çok kullanılan merkezsiz borsa olan Orca borsası da bu likiditeden fazlasıyla payını aldı ve almaya da devam ediyor.

Orca Kriptoları Hakkında Analiz ve Yorum

Orca henüz yeni olmasına rağmen 500 milyon dolara yakın likiditeyi bünyesine çekmeyi başardı. Solana ekosisteminde en çok kullanılan merkezsiz borsalardan biri olmayı başaran Orca, NFT sektörüne de koleksiyonlarını dağıtarak giriş yaptı.

İlerleyen süreçte sadece bir merkezsiz borsa değil, NFT ekosistemin de de başarılarından bahsedebileceğimiz Orca, yeni koleksiyonları ile NFT dünyasına renk katacağa benziyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz