Paypal, New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından verilen türünün ilk örneği olan Bitlicense lisansını aldılar. Böylelikle Paypal sahibi olduğu 346 milyon müşterisine 2021 yılının başından itibaren doğrudan Paypal hesapları ile doğrudan Kripto para alma, satma ve tutma olanağı sağlayacaktır.

Paypal müşterileri 2021 yılından itibaren firmanın Dünya çapında 26 milyon satıcısında ödeme yöntemi olarak kripto paraları desteklecektir. Bu kripto paralar henüz sınırlı olsa da ilerleyen süreçte diğer olası kripto paralarında eklenmesi muhtemel görünüyor. 2021’nin ,lk başlarında sadece Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin i ödemelerde kullanabileceklerdir.

Paypal ödeme ağını Merkez Bankalarının dijital paralarına (CDBC) hazırlarken ilerleyen süreçte kripto paraların ödemeler içerisinde ana akım haline geleceğine inanıyor ve buna göre adımlar atmaktan çekinmiyor.

PayPal başkanı ve CEO’su Dan Schulman şunları söylüyor: “Küresel erişimimiz, dijital ödemeler uzmanlığımız, iki taraflı ağımız ve sıkı güvenlik ve uyum kontrollerimiz bize anlayış, paraya çevirme ve birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmaya yardımcı olmak için fırsat ve sorumluluk sağlıyor. Desteğimizi sunmak ve küresel finans ve ticaretin geleceğinde dijital para birimlerinin oynayacağı rolü şekillendirmeye anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak için dünyanın dört bir yanındaki merkez bankaları ve düzenleyicilerle birlikte çalışmaya hevesliyiz. ”

Paypal kripto para ticareti ve saklama hizmeti veren Paxos ile işbirliğine gitmiş bulunmaktadır.

PayPal ayrıca gelecekteki günncelemeler için blok zinciri tabanlı bir çerçeveye odaklanmıştır. 2019 yılında, şirketin risk sermayesi kolu PayPal Ventures, finansal kurumların kripto para birimi sahtekarlığını ve finansal suçları önlemeye yardımcı olmaya odaklanan TRM Labs ve blok zinciri tabanlı kimlik yönetimi ve uyumluluk yazılım şirketi olan Cambridge Blockchain’e yatırım yapmıştır.

Son dakika haberlerden anında haberdar olmak için Twitter‘dan takip edebilir ve Telegram‘da kripto paralara dair sohbetimize katılabilirsiniz!

Şirket yaptığı açıklamada, “PayPal, finansal hizmetleri iyileştirmek ve daha hızlı, daha güvenli ve daha ucuz olmalarını sağlamak için dağıtılmış muhasebe teknolojilerinin potansiyelini keşfetmeye devam edecek. Şirket, düzenleyiciler, hükümetler ve bu arayışta merkez bankaları. “

Önceki İçerikHarvest Finance (FARM Coin) Nedir?
Sonraki İçerikBitcoin Analiz (Kısa Vadeli Analiz)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz