PayPal kripto para hizmetlerine an itibariyle ABD müşterilerinin %10’unun erişimi var. Paypal CEO’su nun yaptığı açıklamaya göre ilerleyen süreçte tüm Paypal müşterileri kripto para erişimine sahip olacaklar. Bekleme listesi oluşturduklarını belirten Paypal ilerleyen süreçte kademi bir şekilde kripto hizmetlerini sunacak. Bu bekleme süreci ise ortalama 2 3 hafta süreceği tahmin edilmektedir.

Schulman, yaptığı açıklamaya göre 28 milyon müşterisinin hizmetlerden yararlanabileceğini belirtti. Aynı zamanda ”Ek hiçbir ücret gerekmeyecek” hizmetlerini devreye sokacak. Böylelikle kripto para almak isteyen kullanıcılar hem güvenli hem de maliyetsiz bir yapı ile baş başa kalacakmışlar gibi görünüyor.

Paypal kripto para alma limitlerini ise Ekim’de yaptıkları açıklama ile 15.000$ seviyesine çıkarmışlardır. Dijitalleşen Dünya’da dijital kimlik ve dijital ödeme çözümlerinin daha fazla yaygınlaşacağını ve insanların işlerini kolaylaştıracağını belirten şirket dijitalleşme yolunda emin adımlar atmaya devam ediyor.

Perakendeye yönelik dijital kripto paralar oluşturmaya çalışan merkez bankalarına da değinen CEO, PayPal‘ın önümüzdeki dönemde dünyada en ilgi çekici ve en kapsamlı dijital cüzdan olma yolunda ilerlediğini belirtti.

Ödemeler devi, 2020’nin 3. çeyreğinde yeni ödeme hacminde% 36 artışla 247 milyar dolara yükseldiğini bildirdi. Şirketin üye işyeri sayısı 1,5 milyon artarak 28 milyona çıktı. PayPal’ın şu anda 361 milyon aktif hesabı var ve bu çeyrekte çeyrek bazda% 22 arttı.

Paypal’ın kazanç raporunda ise küçük bir kısımda kripto paralardan bahsedildi. Kripto paralara dair çözümlerini artıran PayPal gelirlerinin küçük bir kısmını oluşturan bu alanda daha fazla ilerlemek istediklerini de belirttiler.

Önceki İçerikSEC Kripto Para Toplayabilme Limitlerini Artırdı
Sonraki İçerikAvustralya CDBC ve DLT Araştırmalarını Hızlandırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz