Venmo ödeme uygulamasının kullanıcıları artık uygulama kripto para birimleri satın alabilecek,tutabilecek ve satabilecek.70 milyon kullanıcı bulunan Venmo ” Crypto on Venmo ” ile kripto para satın alınabileceğini ve satılabileceğini duyurdu. Venmo Paypal’ın sahip olduğu ödeme hizmetlerinden sadece biridir. Paypal’ın sahip olduğu onlarca ödeme hizmeti şirketi vardır.

Kullanıcılar uygulama içinde Bitcoin (btc), Ethereum (eth), Litecoin (ltc) ve Bitcoin cash (bch) satın alabilecekler. Kullanıcılar uygulamayı kullandıklarında uygulama içi kılavuzlar ve videolar sayesinde kripto alanı hakkında daha fazla bilgi edinebilirler.

Sosyal ağ uygulamasıda olan Venmo kripto para satın alımlarıyla ilgili güncellemeleride barındırıyor. Uygulamanın amacı müşterilere kripto para satın alma ve satma sürecini basitleştiren ve kullanımı kolay bir platform sunmak. Bu amaçlarında oldukça başarılı olan Venmo, Paypal ile işbirlikleri ile insanların günlük hayatlarını da kolaylaştırıyor.

2020 yılında Venmo kullanıcıların %30’undan fazlası kripto para veya hisse senedi almaya başladı. Salgın sırasında dijital ödemelerde özellikle bir artış gözlemlenmektedir.

Paypal’ın müşterilerinin dijital para birimlerinin potansiyeli hakkında bilgilendirmek ve eğitmek için kullanılan bir platformdur. Geçtiğimiz aylarda Reuters Paypal’ın Amerikalı müşterilerinin ödeme yapmaları için kripto holdinglerini kullanabileceklerini duyurdu. Bu sayede Bitcoin, Eter, Bitcoin cash ve Litecoin ile ödeme yapmasına olanak sağlamaktadır.

İlerleyen süreçte Paypal’ın diğer kripto para birimlerini de platforma eklemeleri beklenmektedir. Böylelikle çok daha fazla erişim çiftine sahip olacak olan Paypal, diğer ödeme uygulamalarıyla da bu hizmeti paylaşabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz