Polkastarter token, blokzincirler arası birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir merkezsiz borsa (DEX)dir. Yatırımcıların ve şirketlerin, merkezi olmayan bir ortamda zincirler arası token havuzlarında etkileşim kurabileceği ve fon toplayabileceği bu platform polkadot ekosisteminde oluşturulmuştur.

Polkastarter bir merkezsiz finans (DeFi) çözümüdür. Oluşturdukları protokol bir çok blok zinciri ile iletişim kurabilme yeteneğine sahiptir. Birlikte çalışılabilirlik adına ölçeklendirilmiş ve merkezden uzaklaştırılarak dağıtılmış bu ekosistem çapraz zincir çözümlemeleri adına büyük bir adım atmıştır.

Polkastarter kullanıcı deneyimlerine göre, insanların kolaylıkla projelerini fonlayabileceği yani para toplayabileceği bir platformdur. Aynı zamanda listelenme sorununu da çözen polkastarter, çıkarılan kripto paranın kendi platformlarında listelenmesine de izin vermektedir.

Fon toplama modellerinde çeşitlilik sağlayan bu platform aynı zamanda hollanda müzayede sistemini de platformlarına eklemeyi başarmıştır. Böylelikle kripto paralar, insanların kendi gözlerinde oluşturdukları değerle fiyatlanır ve alıcısını bulur. Hollanda müzayede sistemi kapalı, şeffaf olmayan müzayede sistemlerine örnek olsa da bir çok yatırımcı bu sistemi benimsemiştir.

Polkastarter farklı protokoller ile etkileşime girebilmenin yanında hiç bir otoriteye bağlı kalmadan, projenizi listeleyebilmenize izin vermektedir.

Polkastarter Özellikleri

– Farklı blockchain ile etkileşime girebilme
– İşlem hızları, polkadot ekosistemindeki işlem hızlarından yararlandığı için saniyede 160.000 işlem (TPS)dir.
– POLS token sahipleri, ekosistemde yönetişim rollerinde bulunmanızı sağlar.
– Farklı blokzincirler arası veri paylaşımını destekleyen bir projedir.

Polkastarter Token’ları Ne İşe Yarar?

Yönetim: Polkastarter ekosistemindeki kararlara katılabilmenizi sağlar.

Stake Edebilme: Yatırımcılar, Polkastarter ekosistemine likidite sağlayarak dağıtılacak ödül havuzlarından POLS token kazanabilirler.

Likidite Madenciliği: Likidite Madenciliği programı ile günlük token kazanabilirsiniz.

Polkastarter (POLS) Coin Yorum ve Analiz

Polkastarter toplam token adedi 100.000.000’dur. Şu ana kadar çıkarılmış token sayısı toplam tokenlerin sadece yarısıdır. Toplam dağıtılan tokenlerin %22,5 i Uniswap ekosisteminde kripto paranın alım – satımının sağlanması için likidite olarak işlem çiftinde kilitlenmiştir.

Toplanan fonların, %45 i geliştirici ekosistemine, ortalıklar ve pazarlama için %20, hukuk müşavirlerine ve muhasebe işlemlerine %5, borsaya likidite sağlamak için %20 si bu doğrultularda harcanacağı belirtilmektedir.

Polkadot ağında işlem hızlarının çok düşük ve yüksek işlemi desteklemesi asabiyle oldukça kullanılabilir ve benimsenebilir bir proje olabilir.

Önceki İçerikDijital Para Nedir? Dijital Para Nasıl Alınır?
Sonraki İçerikMetamask Nedir ? Metamask Nasıl Yüklenir?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz