WHICHFORD, ENGLAND - MAY 06: Real Madrid and Barcelona club crests on their respective home shirts for the 2019-20 season on May 6, 2020 in Warwickshire, UK. (Photo by Visionhaus)

Real Madrid ve Barcelona, Kripto Ticari Marka Korumasına başvurdu. Patent başvurusu, Metaverse dahil bir çok sanal ürünleri kapsayan kripto ticari marka ürünü korumasını kapsıyor.

Real Madrid ve Barcelona Metaverse

Futbol Devleri Kripto Alanında Adımlar Atmaya Devam Ediyor

Futbol devleri Barcelona ve Real Madrid, sanal gerçeklik oyunları, sanal giysiler, ayakkabılar, başlıklar, kripto para birimi işlem yönetim yazılımı ve daha bir çok alanda patent başvurusunda bulundu.

97536450 seri numarası altında, ticari marka koruması 5 Ağustos’ta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisine sunuldu . Bu başvuru futbol santrallerinin sanal gerçeklik yazılımlarını ve kripto işlemlerini yönetmek için kullanılan indirilebilir yazılımları korumayı amaçlıyor.

Real Madrid ve Barcelona aynı zamanda daha iyi bir Metaverse için çalışıyor. Bir çok ürün geliştirme yolunda olan futbol devleri, bu alana oldukça fazla yatırım yapıyor. Sanal ürünler başta olmak üzere yatırımlarını geliştiren kulüpler, aynı zamanda sanal antrenman çözümlerini de araştırıyor.

Bu yılın başında dijital ürünler çıkararak taraftarların huzuruna çıkaran Real Madrid, böylelikle Metaverse’ye ilk adımını atmıştı. Futbol devi, taraftarlarına 3 boyutlu bir rekreasyonu olan kupa dolabı da dahil olmak üzere ünlü arenada yürüme şansı sunarak taraftarlarının deneyimini artırmaya çalıştı. 

Barcelona ve Real Madrid NFT’leri

Barcelona ve Real Madrid bu adımlarıyla, NFT piyasasına sektörüne adım atacağınında sinyalini vermiş oldu. Metaverse’ye girişte NFT’lerini muhtemel olarak çeşitli kullanım alanlarında taraftarlarına sunacak olan futbol devleri, ilerleyen süreçte hem futbolculara hem taraftarlara çeşitli kullanım kolaylığı sağlayan özellikler de geliştirilebilir.

Kripto ve NFT’lerin her sektöre hakim olacağını ve yenilikçi şirketlerin henüz yolun başında adım atmaları, yenilikçi olduğunu gösteriyor. Aynı adımları Türkiye’deki kulüplerde görmek dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz