Ripple’ın XRP havale platformu uluslararası ödemelerin hızını düzene sokma ve artırma potansiyeline sahip. Daha önce birçok araştırmaya göre, ödemelerin SWIFT gibi uluslar arası ödemelere göre %50 daha az maliyetli olduğu ise birçok araştırma ile ortaya konmuştur.

Merkez bankacılığı, ekonomi politikası ve kamu yatırımı için bağımsız bir düşünce kuruluşu olan Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu (OMFIF), bankacılıkta blok zincirinin rolü üzerine yeni bir raporda Ripple’ın kendisini finansal ödeme hizmeti SWIFT’e alternatif olarak konumlandırma çabalarından bahsediyor.

Ankete katılan bir çok bankaya göre, uluslar arası hesaplardan alınan ödemeleri tek bir XRP havuzundan sağlamak için likiditeyi birleştirerek daha az maliyetli bir ödeme ağı kurmak istediklerini belirtti. Eğer bankalar tek bir ödeme sistemi kullanıp ve kendi yerel para birimleriyle XRP ödemelerini desteklerse spreadler oldukça düşük bir düzeyde kalıyor. Dolayısıyla ödemeler böylelikle daha ucuza geliyor.

Ripple aynı zamanda kripto para tabanlı çözümüyle döviz kuru ve işlem ücretlerinden de bankayı ve kullanıcıları koruyor.

Ripple’nin ortağı MoneyGram, platformun en yüksek profilli kullanıcısı durumda bulunuyor. Tüm platform işlem hacminin %10’unu gerçekleştiren platform Meksika ve ABD arasındaki ödemelere aracılık ediyor.

Ripple, XRP merkezli sınır ötesi uzlaştırma platformunu, şimdi Talep Üzerine Likidite (ODL) olarak bilinen, Ekim 2018’de piyasaya sürdü.

Anlık olarak XRP Fiyatı ise 0.46 centtir. Yazının yazıldığı saatte son 1 saatlik artış %6,1 olarak gerçekleşmiştir. Aynı zamanda son 24 saatlik artış %40 ve son 7 günlük artış ise %73.6 lara ulaşmıştır. Market değeri 21 milyar dolara yaklaşan bu kripto para güzellik uykusundan uyanmış gibi görünüyor.

xrp (XRP)XRP$0.4604736.1%40.3%73.6%CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz